• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Стив Балмер и неговите реклами

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Стив Балмер заедно со Бил Гејтс, ја основаа најголемата компјутерска компанија на недешнината. Но, како што знае секој бизнисмен, мора да се рекламираш за да продаваш. Во тоа време, немале многу пари Мајкрософт, па затоа си го земале Стив Балмер да го рекламира нивниот нов оперативен систем Windows 2.0...

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=tGvHNNOLnCk[/ame]


Подоцна со излегувањето на Windows XP, Стив реши да се посрамоти во јавност уште еднаш....

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=_-8IufkbuD0[/ame]
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Хахаха. Иронично, но вистинито... Абе Стив... :LOL:
Се пукнав од смеење кога ги гледав видеата... :LOL::LOL:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
ц ц ц ц .. Што се` се прави за пусти пари..
Добро.. Можеби тогаш се срамел со ова..
Но, сега е еден од нај угледните луѓе во светов.. Ние можеме колку што сакаме да му се смееме.. Ама тој незнае колку пари има :))
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Поглупава реклама немам видено :ua::ua:, се дере како некој да го коља. Да сум знаел порано дека xp има ваква реклама не би го користел.
Ја ќе ја направев поубава :ua:
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1,064
74
Целта на рекламата е да биде видена, а мислам дека Балмер ја постигнал целта, не е битно како. Според мене, тоа ги прави неговите реклами добри и те како сериозни.

Иначе, многу ми беше смешно, како екстра опција во првата реклама што беше ставен саатот :LOL:
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Хахахаха како од топ шоп се рекламиве но барем има хумор ....

/me rolls on the floor laughing histerically
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Поглупава реклама немам видено :ua::ua:, се дере како некој да го коља. Да сум знаел порано дека xp има ваква реклама не би го користел.
Ја ќе ја направев поубава :ua:
Брат нели сваќаш,тоа е и поентата,да ти обрне внимание,да се сеќаваш на неа,и да раскажувам колку е глупа,но сепак продуктот е важен,а не рекламата :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,672
Мислења
862,061
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно