• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Стипендии од Б-Кингс за Микрософт...

sasebest

Intern
24 јануари 2010
3
0
И јас сум заинтересиран ама сеуште нема информации како да се аплицира.Требаше денес да кажат ама сеуште нема ништо
 

dino

Gaining Experience
5 јули 2009
442
119
Abe viknaa nekoj od vladava so bea stipendiive ? Ili samo ako si spomenik si eligible?
ништо,се јавив пред 2 недели од прилика и ми рекоа дека "комисија ги разгледувала апликациите" а во огласот пишуваше дека СИТЕ што имаат аплицирано ќе идат на приемен испит,а изглед приемниот бил 100-200 евреи кај комисијата ебати државата :ua:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

memento

Intern
23 мај 2010
80
2
Abe sreda bese 13ti pa da ne ne zaaka maler pa da opne zemjotres na kurs... Pa izglea i cetvrtokot 14 poprimil maler ali zatoa petok e petok... Pa da vidume ...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,698
Мислења
848,924
Членови
29,431
Најнов член
XFXRX580
На врв Дно