• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Steven Seagal vs Chuck Norris

Steven Seagal vs Chuck Norris

 • Steven Seagal

  Гласови: 19 45,2%
 • Chuck Norris

  Гласови: 23 54,8%

 • Вкупно гласале
  42

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Хммм... Сегал би тепал. Зошто? Затоа што типот е мајстор за теншикан доџо, тоа што го прави по филмови навистина го знае а не е само мафтање во празно.
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Хммм... Сегал би тепал. Зошто? Затоа што типот е мајстор за теншикан доџо, тоа што го прави по филмови навистина го знае а не е само мафтање во празно.

Шефе Чак Норис е тоа... не го потценувај :)
Кога Чак Норис прави склекови, земјата се мрда надоле-нагоре :)
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Haaaa, za Chuck Norris imam mnogu takvi stosovi slusano.. Ali inace glasav za ovoj Steven Seagal, ali inace mnoogu se dvoumev, oti ovoj steven kako me nerviira u toa filmoite negovi.. Onaka vleguva u soba so 20 dusi, koi naoruzani so avtomati,,, i on so goli raca mafta u vozduhot i gi tepa znaete.. Ke mu tekne ke zamavne so rakata, i op dvajca pagaat samo od promajata,, go gleas prdnal i ete gi petoricca na zemja :p ..mala sala :))
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Haaaa, za Chuck Norris imam mnogu takvi stosovi slusano.. Ali inace glasav za ovoj Steven Seagal, ali inace mnoogu se dvoumev, oti ovoj steven kako me nerviira u toa filmoite negovi.. Onaka vleguva u soba so 20 dusi, koi naoruzani so avtomati,,, i on so goli raca mafta u vozduhot i gi tepa znaete.. Ke mu tekne ke zamavne so rakata, i op dvajca pagaat samo od promajata,, go gleas prdnal i ete gi petoricca na zemja :p ..mala sala :))

Замисли го Чак Норис во таква ситуација? Он уште не влегол, а тие 20 душе веќе се послани по земја :)
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Абе ке го исплескат Стивен Сегал. Требал си да ставеш: Stiven Segal & Dzeki Chan vs. Chak Noris & Zan Klod Van Dam
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Chuck Norris :bravo::bravo:
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Зависи во каква ситуација Чак ќе го начека Стивен. Ако он или некој друг му истепал цела фамилија нека му ја мисли Чак
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Стварно тежок избор ама ја ќе гласам за Стивен Сегал.
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
за темава бев инспириран сношти од еден филм со Seagal типов влезе во еден магацин и таму 50 души сите со сачмарки и автомати кога им влезе еден ќотек не стигнаа ни да пукнат со пушките па почна да ги прска со токсичен отпад да летаат вратови на сите страни а бе масакр, а најинтересно е што него ни едно шамарче не му удрија, мислам дека Seagal е непобедлив, мојот глас оди за него:bravo:
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Досега само за 5 актери со боречки и кунг фу вештини сум чул:
-Brus Li
-Chak Noris
-Zhan Klod Van-Dam
-Stiven Segal
-Dzeki Chan
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.421
Мислења
900.662
Членови
32.137
Огласи
511
Најнов член
Valentina M
На врв Дно