• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Offtopic Стерео појачало Yamaha Ax-892

dreamson

On your way to fame
8 ноември 2009
272
523
dreamson додаде нов оглас:

Стерео појачало Yamaha Ax-892 - 14.000 ден.

Продавам стерео појачало Yamaha Ax 892 докажан, издржлив и врвен модел од Yamaha со CD DIRECT AMP и PURE DIRECT.
Со по два големи кондензатори FOR AUDIO ELNA од по 18000uf и висок дампинг фактор од 320 за стабилен и квалитетен звук со голема јачина без проблем да се поврзат било кои звучници.
Тежина 13 кг.
Јачина од
115W+115W 8 ohms
140W+140W 6 ohms
190W+190W 4 ohms може да се поврзат звучници од 4 оhms до 16 ohms.
Појачалото е без никакви дефекти или сервисирања.
Цена 14.000 денари...

Видете го целиот оглас...
 

dreamson

On your way to fame
8 ноември 2009
272
523
Да не биде дека не сум дал новогодишно и божиќно намалување на цената!

11.000 денари, топ појачало од Yamaha без конкуреција за оваа цена!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.261
Мислења
920.010
Членови
32.918
Огласи
1.067
Најнов член
darkokocev
На врв Дно