1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Steelseries SIBERIA 200 proton yellow

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Banjifiko, 27 Декември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,090
  4,350
  28 oктомври 2008
  Ми треба проценка на слушалкиве: Steelseries SIBERIA 200 proton yellow, многу малку користени од страна на синот, бидејќи набргу по нив земав Samson SR850 со BM800 и овие се вратија во кутија.
  За секој случај, ставени им се скроз нови падови, сепак некој друг ќе ги стави на уши, нели....

  IMG_20191227_203539.jpg

  IMG_20191227_203702.jpg

  pads2.jpg
   
  crash, Gaston, 1s3ct0wN и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,002
  1,245
  9 Јуни 2015
  Машко
 3. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,090
  4,350
  28 oктомври 2008
  Одат на продажба 2000 денари.

  Едит: добив прашање за првиот пост дали Самсонот се подобри (за четирипати помала цена) штом сум ги заменил Сибериата. Не, туку едноставно имаат различна намена. И интересот за гејмање значително се намали...
   
  Последна промена: 1 Јануари 2020
  На Вајкинг му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,090
  4,350
  28 oктомври 2008
 5. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,090
  4,350
  28 oктомври 2008
  Да потсетам: оригинал (не се од Аliexpress) со ганц нови перничиња:).

  IMG_20200203_173723.jpg
   
  Последна промена: 3 Февруари 2020
  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,483
  2,701
  9 Февруари 2011
  Извинете за офтопик:
  "Ганц нови" се вика, не гланц. Доста се употребува по форумов погрешно.
  Ganz на германски. Ganz neu = Brand new.
   
  Garfield', WeiWuWei, omegaRED и на уште 1 им се допаѓа ова.
 7. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,327
  724
  9 Мај 2012
  Машко
  А гланц што значи ? Глацкање на што ве потсетува ?


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 8. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,090
  4,350
  28 oктомври 2008
  Обнова. Може и замена за помало LCD TV (со или без доплата...)
   
 9. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,090
  4,350
  28 oктомври 2008
 10. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,090
  4,350
  28 oктомври 2008
  Обнова.  Едит: Бидејќи телевизорче најдов, сега доаѓа во предвид и замена за акумулаторска штрафилица
   
 11. VerifiedUsers Overlay
  goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,264
  2,755
  21 Јануари 2011
  Машко
  За акумулаторска штрафилица овде www.kupialat.mk побарај следниве шифри
  8791151
  8791800
  8791255
  8791110
  8891151
  8891804
  8891110
  8891114
  8891001
  Ако ти одговара некоја пиши.
   
 12. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,090
  4,350
  28 oктомври 2008
  Клуч.
   
  На barneymk му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...