• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка SteelSeries Rival 700 Gaming Mouse, OLED Display, Tactile Alerts,

 • Ја почнал/а темата
 • #1

outsider

Gaining Experience
14 јуни 2019
111
185
Да се направи проценка на маусот и оди на продажба. Купен е на 02.11.2017, пазен како очите, чистен, мазен сите тие работи. Го добивате од човек што си ја пази опремата. Маусот си работи без проблем. Исто така иди со оригиналната кутија, но ми фали гумениот кабел ќе пробам да го најдам.

Левиот клик е подолу од десниот, но си работи нормално.
Олед екранот има burn-in што е нормално.

Во прилог сликите:
 

Атачменти

 • Ја почнал/а темата
 • #3

outsider

Gaining Experience
14 јуни 2019
111
185
Се повлекува од продажба поради кликот.
 

steelseries

On your way to fame
20 декември 2015
897
563
Skopje
steelseries's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 w/Stock Cooler (Wraith Spire RGB)
Motherboard
Asus x370 Prime PRO
Storage
WD10EZEX Blue
PSU
Cooler Master Vanguard 750+ Gold
RAM
HyperX Predator 2x8GB // 3200Mhz
Video card
Asus GTX 1060 6GB
Mouse
SteelSeries Rival 310
Keyboard
Gigabyte K85 Mechanical RGB
Monitor
Benq RL2455HM
OS
Windows 10 Pro
смени свич би требало да се среди, можеби ти е вдлабнат. Ако не, тогаш сунѓерче натре мало.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,803
Мислења
850,726
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно