1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

SteelSeries Rival 300

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од comakot, 11 Септември 2018.

1. comakot

comakot
    Gaining Experience

144
    56
    23 Февруари 2017
    Машко
    Епа вака пред некој ден десниот клик на маусот после 1 година почна да зае**ва, првиот пат требаше значи да го маниш силно за да се регистрира му дувнав неколку пати и сега так го има так го нема, пробав да упдајте софтвер (да не е до то си реков оти севетеше црвено пред некој ден) и пак исто, да не знај некој што менува свичови (мислам читав негде дека некој менвал) за гаранција ќе побарам пак ама мислам е загубена.

2. Martinovski

Martinovski
    Gaining Experience

611
    302
    4 oктомври 2011
    Абе сам смени си, не е некоја научна фантастика, побарај низ алиекспрес мислам дека лесно ќе најдеш кликови таму, 2-3 јутуб видеа, и спремен си, ем поќе ќејф ќе ти е да играш дека ти си го напраил :D

3. comakot

comakot
    Gaining Experience

144
    56
    23 Февруари 2017
    Машко
    работата е се што сум отворил досега не успеало, ретко xD

4. bicikle

bicikle
    On your way to fame

1,532
    711
    3 Март 2018
    Пробај прво сам, ако не успееш кај @Daniel86 најверојатно, секако ако се нафати.

На Daniel86 и comakot им се допаѓа ова.
  5. comakot

comakot
    Gaining Experience

144
    56
    23 Февруари 2017
    Машко
    Ај ќе видиме шо ќе се деси, сега порачав од алиекспрес па ќе видиме а можи и да пробам со некој маус стар прво распиан да се повежбам :)

На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. krema

krema
    Professor

8,728
    8,460
    24 Јуни 2009
    Машко
    Е ова ми се допаѓа, само напред. :)

7. bicikle

bicikle
    On your way to fame

1,532
    711
    3 Март 2018
    Така треба, успат ако си почетник (така разбрав) ќе ти биде од корист видеово

View: https://m.youtube.com/watch?v=AqvHogekDI4

Накратко, ако немаш леткум со регулација пушти го непосредно пред да лемиш, не гобоставај повеќе од 10-15 мин напразно (ќе прегрее), користи доволно флукс (калифониулот е топ за почетници), и накрај исчисти го со алкохол или влажно. Не го задржувај леткомот предолго, ако не се топи калајот исчисти го врвот ( со авакс жица и калофониум) и додади малце флукс.
    Калофониум сум земал во логин, но немаат секогаш, а флукс може да порачаш и од кај али, но нека препорача некој друг, а може о да имаш. Накраткобод мене толку, ако притреба нешто плус ќе бараме чаре, но се надевам дека ќе се снајдеш, не се потребни некои екстра вештини.

На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Daniel86

Daniel86
    Guru

2,574
    6,361
    28 Мај 2013
    Машко
    Електроника
    Мене би ми било драго да пробаш сам ако мислиш дека можеш. Ако заебеш нешто тука сме да оправиме. :)

Tomislav96, krema и на bicikle им се допаѓа ова.
  9. BorisSapphire

BorisSapphire
    Gaining Experience

557
    345
    11 ноември 2015
    Машко
    Доколку не се снајдеш слободно контактирај ме. :)

Слични теми
  1. Gaston
    Одговори:
    13
    Прегледи:
    990
  2. Mikaxsus
    Одговори:
    8
    Прегледи:
    705
  3. Martinovski