1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

SteelSeries Rival 300

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од comakot, 11 Септември 2018.

 1. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  168
  61
  23 Февруари 2017
  Машко
  Епа вака пред некој ден десниот клик на маусот после 1 година почна да зае**ва, првиот пат требаше значи да го маниш силно за да се регистрира му дувнав неколку пати и сега так го има так го нема, пробав да упдајте софтвер (да не е до то си реков оти севетеше црвено пред некој ден) и пак исто, да не знај некој што менува свичови (мислам читав негде дека некој менвал) за гаранција ќе побарам пак ама мислам е загубена.
   
 2. Martinovski

  Martinovski
  Gaining Experience

  620
  310
  4 oктомври 2011
  Абе сам смени си, не е некоја научна фантастика, побарај низ алиекспрес мислам дека лесно ќе најдеш кликови таму, 2-3 јутуб видеа, и спремен си, ем поќе ќејф ќе ти е да играш дека ти си го напраил :D
   
 3. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  168
  61
  23 Февруари 2017
  Машко
  работата е се што сум отворил досега не успеало, ретко xD
   
 4. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,640
  760
  3 Март 2018
  Пробај прво сам, ако не успееш кај @Daniel86 најверојатно, секако ако се нафати.
   
  На Daniel86 и comakot им се допаѓа ова.
 5. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  168
  61
  23 Февруари 2017
  Машко
  Ај ќе видиме шо ќе се деси, сега порачав од алиекспрес па ќе видиме а можи и да пробам со некој маус стар прво распиан да се повежбам :)
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. krema

  krema
  Professor

  9,117
  8,848
  24 Јуни 2009
  Машко
  Е ова ми се допаѓа, само напред. :)
   
 7. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,640
  760
  3 Март 2018
  Така треба, успат ако си почетник (така разбрав) ќе ти биде од корист видеово

  View: https://m.youtube.com/watch?v=AqvHogekDI4

  Накратко, ако немаш леткум со регулација пушти го непосредно пред да лемиш, не гобоставај повеќе од 10-15 мин напразно (ќе прегрее), користи доволно флукс (калифониулот е топ за почетници), и накрај исчисти го со алкохол или влажно. Не го задржувај леткомот предолго, ако не се топи калајот исчисти го врвот ( со авакс жица и калофониум) и додади малце флукс.
  Калофониум сум земал во логин, но немаат секогаш, а флукс може да порачаш и од кај али, но нека препорача некој друг, а може о да имаш. Накраткобод мене толку, ако притреба нешто плус ќе бараме чаре, но се надевам дека ќе се снајдеш, не се потребни некои екстра вештини.
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,631
  6,711
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Мене би ми било драго да пробаш сам ако мислиш дека можеш. Ако заебеш нешто тука сме да оправиме. :)
   
  Tomislav96, krema и на bicikle им се допаѓа ова.
 9. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  701
  503
  11 ноември 2015
  Машко
  Доколку не се снајдеш слободно контактирај ме. :)
   
Слични теми
 1. Gaston
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,020
 2. Mikaxsus
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  720
 3. Martinovski
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  721
 4. steelseries
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  635
Вчитување...

Сподели

Вчитување...