• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

SteelSeries Nimbus+ Gamepad

  • Ја почнал/а темата
  • #1

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,481
4,667
Продавам гејмпад, нов некористен. Добиен како компензација, без гаранција.

NIMBUS+
Apple Gaming Controller
- Official Apple-licensed wireless connectivity for all Apple products including iOS, iPadOS and tvOS devices
- Built-in rechargeable battery for 50 hours of gameplay on a single charge
- Compatible with thousands of titles across the App Store and Apple Arcade
- Tactile D-pad buttons, new Hall Effect magnetic triggers, and clickable L3/R3 joysticks
- Included Nimbus+ iPhone Mount so you can easily attach your iPhone to your Nimbus+


Повеќе инфо за гејмпадот овде: https://www.anhoch.com/product/5998...honeipodipadapple-tvmac-wireless-gaming-black

Цена: 3,500 денари.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,683
Мислења
862,306
Членови
30,042
Најнов член
Vilip
На врв Дно