Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Steam lvl32

Статус
Затворена за нови мислења.

Luca Toni

On your way to fame
18 септември 2015
247
510
Скопје

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2.427
3.484
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G Pro X Superlight white / Logitech G502 RGB / Deskpad Corsair MM350 PRO XL
Keyboard
ROG STRIX SCOPE NX TKL Moonlight white
Audio
Logitech Z625 2.1 THX Speaker / Logitech G335 White
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 11 x64
Извини за оф-топик, го проверив мојот стим вика дека вреди 3000 евра :eek::eek::eek::eek:
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
493
981
Како долгогодишен "трејдер" на Steam можам да ти кажам дека едино нешто што може да крене вредност на Steam профил се следниве работи.

1. Скинови од видео игри, Cs:go dota2, PubG,Fortnite etc...
2. Доколку прфилот е еден од оние првите профили откако постои Steam, или има некој редок број на самиот профил, мојот е /76561198205235767/ (ништо посебно)

@admin team мислам дека вакви постови треба да бидат забранети од проста причина што продавачот може во било кое време да си го врати назад профилот, се што треба да направи е да прати email до Steam и да им пише дека му го "хакнале" профилот, Steam ќе побара тој да испрати доказ за сопственост, слика од ID и податоци за кредитна картичка што ја користел за купување на игрите.
 

dim29

29
14 ноември 2020
159
213
Како долгогодишен "трејдер" на Steam можам да ти кажам дека едино нешто што може да крене вредност на Steam профил се следниве работи.

1. Скинови од видео игри, Cs:go dota2, PubG,Fortnite etc...
2. Доколку прфилот е еден од оние првите профили откако постои Steam, или има некој редок број на самиот профил, мојот е /76561198205235767/ (ништо посебно)

@admin team мислам дека вакви постови треба да бидат забранети од проста причина што продавачот може во било кое време да си го врати назад профилот, се што треба да направи е да прати email до Steam и да им пише дека му го "хакнале" профилот, Steam ќе побара тој да испрати доказ за сопственост, слика од ID и податоци за кредитна картичка што ја користел за купување на игрите.
знајш дека не тагна никој од админ тим така?
 

100JKO

On your way to fame
27 јуни 2018
359
950
Скопје

Luca Toni

On your way to fame
18 септември 2015
247
510
Скопје
Извини за оф-топик, го проверив мојот стим вика дека вреди 3000 евра :eek::eek::eek::eek:

Ај баш дај слика да видиме
Мислењето е автоматски споено:

Како долгогодишен "трејдер" на Steam можам да ти кажам дека едино нешто што може да крене вредност на Steam профил се следниве работи.

1. Скинови од видео игри, Cs:go dota2, PubG,Fortnite etc...
2. Доколку прфилот е еден од оние првите профили откако постои Steam, или има некој редок број на самиот профил, мојот е /76561198205235767/ (ништо посебно)

@admin team мислам дека вакви постови треба да бидат забранети од проста причина што продавачот може во било кое време да си го врати назад профилот, се што треба да направи е да прати email до Steam и да им пише дека му го "хакнале" профилот, Steam ќе побара тој да испрати доказ за сопственост, слика од ID и податоци за кредитна картичка што ја користел за купување на игрите.

Дома ќе дојде кај мене ќе го префрлиме заедно. И маил и картици све ќе се смени.

Во ред е, ако не смее да се продава стим акаунти, нека се избрише темава
 
Последна промена:

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2.427
3.484
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G Pro X Superlight white / Logitech G502 RGB / Deskpad Corsair MM350 PRO XL
Keyboard
ROG STRIX SCOPE NX TKL Moonlight white
Audio
Logitech Z625 2.1 THX Speaker / Logitech G335 White
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 11 x64

The_Witch_Hunter

Unstoppable
23 мај 2012
1.323
3.051
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 9 7950X3D | ROG Ryuo III 360 ARGB
Motherboard
ROG Crosshair X670E Hero
Storage
Kingston FURY™ Renegade 2TB | Samsung 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX 2x2TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
Kingston FURY™ Renegade DDR5 32GB 6400MT/s
Video card
ASUS TUF Gaming GeForce RTX® 4090 OC Edition 24GB GDDR6X
Case
be quiet! Dark Base Pro 901
Mouse
Razer Basilisk V3 Pro
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix GO Core
Monitor
Dell AW3821DW
OS
Windows 11 Pro

coNNectMKD

Practice makes perfect
13 март 2017
960
1.064
Skopje
Ако сме реални, овие „вредности“ се фиктивни. Нити кошта толку, нити реално ќе ти ја плати некој таа сума.

Да имаш некој популарни/скапи скинови у ЦС па да се пробаш. Па дури и тогаш нема што да продаваш цел акаунт туку само скиновите.
 

The-spiki

Gaining Experience
26 април 2008
116
142
www.spiki.mk
The-spiki's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-5820k x99, DEEPCOOL Captain 24
Motherboard
MSI SLI X99S Krait Edition
Storage
Samsung Evo 850 250gb
PSU
Thermaltake Toughpower DPS G 850W
RAM
CORSAIR 32GB Vengeance LPX DDR4 2666MHz
Video card
GIGABYTE GV-N970G1 GAMING-4GD GeForce GTX 970 4GB
Case
NZXT H440 Razer
Mouse
SteelSeries Rival
Keyboard
SteelSeries Merc
Audio
SteelSeries Siberia v2
Monitor
LG 34UM67
OS
Slackware Linux
Value, not great not terrible

Ама затоа по години сум најголем до сега измерен :)

steamdb-value.PNG
 
20 јуни 2008
573
613
Ivicakmk's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 5800X & Noctua NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI
Storage
Samsung 980 Pro 1 TB + WD Red 2 TB
PSU
Gigabyte P750GM 750W
RAM
2x16 GB Kingston HyperX Fury DDR4 3600 MHz CL16
Video card
Asus TUF RTX 3070 Ti
Case
Sharkoon TG6
Mouse
Razer Basilisk V3 Pro
Keyboard
Gigabyte Aivia Osmium
Audio
Razer Blackshark V2 Pro
Monitor
Dell S2721DGFA / BenQ BL3201PT
OS
Windows 10 Pro

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.556
1.673
Јас предлагам “огласов” да се преименува во тема “Пресметајте ја вредноста на вашиот стим профил” и да се премести во соодветен подфорум.
Добра идеја.
И нека продолжат да си ги мерат на кој колкав му е таму.

Испратено од телефоно.
 

thrw

Gaining Experience
3 декември 2021
619
492
Јас планирам да си го мерам крвниот притисок после сметката за струја. Можеби корисничкиот профил ќе ми покрие макар 2 сметки па ќе се вратам назад во светот на пиратите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.112
Мислења
974.763
Членови
35.415
Најнов член
g0rd0n
На врв Дно