• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Steam Deck

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Multipass

Gaining Experience
1 ноември 2015
175
306
Интересно ми делува handheld конзолава наспроти Nintendo Switch, доаѓа со добри хардверски спецификации и е отворен за менување на оперативни системи што значи ќе може од прв ден да се тера пиратерија. :D

Без размислување би купил едно кога би стигнале кај нас.

Valve announces Steam Deck handheld, starts at $400

View: https://www.youtube.com/watch?v=oLtiRGTZvGM
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,823
9,251
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Нормално...

1626392493790.png

Него мене ме интересира дали 64 гб верзијата го има nVME слотот или не. Тоа ќе биде ептен фејл ако го нема :)

1626392566035.png

EDIT

кога боље ќе размислам, имам лаптоп што нонстоп работи дома. Стим на новиве телефони стрима без проблем и на средно добар WIFI, контролер снап он имам (и тоа два) така да ова ќе го скокнам. Не дека не е интересно.
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
4,013
4,310
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
кога боље ќе размислам, имам лаптоп што нонстоп работи дома. Стим на новиве телефони стрима без проблем и на средно добар WIFI, контролер снап он имам (и тоа два) така да ова ќе го скокнам. Не дека не е интересно.
Да ама кога не си дома е интересно :)

Mене ми е мерак за ова ептен, уште вчера кога го видов почнав да планирам како да резервирам преку блиски во странство. Ама ќе почекам да се смири хајпот и да размислам дали стварно ќе го користам, паднав на маркетингот одма ко мало дете :LOL:

Официјален сајт:
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,335
1,288
Скопје
nitendo switch 380 g, stream deck 700 g. Мене само овој дел не ми фаќа око за намената, иначе топ ствар особено ме свиѓа што има грип дугмиња доле!
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,823
9,251
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Сите верзии ќе имале иста плоча со 2230 м2 нвме.
View: https://www.youtube.com/watch?v=jiPVxQla8z0
Ама од после видов дека микро сд слот ќе имале сите верзии. Така да ако зимам ќе земам од најефтината пошто и онака планирам малце захтевни игри на него да играм (Pinball FX3 како најзахтевна).

И нормално


Само што еве пробав на сестра ми адреса да порачам (резервирам) во DE, ама нејќеше вчера нешто. Плус мислам дека цената излага над 400 евра, што не е исто со 399$ ама ај.

Па после пак се предомислив :) некако огромно е.
 

DeJaVu

On your way to fame
21 ноември 2010
690
817
Скопје
Ама од после видов дека микро сд слот ќе имале сите верзии. Така да ако зимам ќе земам од најефтината пошто и онака планирам малце захтевни игри на него да играм (Pinball FX3 како најзахтевна).

И нормално


Само што еве пробав на сестра ми адреса да порачам (резервирам) во DE, ама нејќеше вчера нешто. Плус мислам дека цената излага над 400 евра, што не е исто со 399$ ама ај.

Па после пак се предомислив :) некако огромно е.
Абе шо ти е гајле, ќе бидеш пионер со керамида у рука. Ми иде на ум времено кога го гледав @psyside со Samsung Note на уво, во време кога другите телефони беа 3.5 - 4 инчи, е тоа беше призор :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,284
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно