1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Steadicam...

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од Alucard, 3 Јули 2013.

 1. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,807
  1,646
  22 oктомври 2012
  Машко
  Бидејќи старата тема отиде во неповрат, отворам нова :) Кој ја следеше старата тема, знае за што се работи ;)

  Моментално ја имам рамката:

  [​IMG]

  И gimbal-от (како на сликата подолу):

  [​IMG]
   
  На uwemi и Borsa им се допаѓа ова.
 2. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  932
  657
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Баш ме интересира како ке изгледа кога ќе биде готова!!
   
 3. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,807
  1,646
  22 oктомври 2012
  Машко
 4. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,807
  1,646
  22 oктомври 2012
  Машко
   
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...