• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Стази направени за WarCraft 3: The Frozen Throne

• Ја почнал/а темата

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Ајде вака сега. Тука ке дискутираме за оваа верзија на WarCraft. Како што знаете (или не) Dota Allstars е стаза (мапа) направена за оваа игра. Се игра низ цел свет. Е ајде кажите кој друг пробал да направи мапа за оваа игра (јас имам направено една) или пак кажете ги вашите забелешки за играта.

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,266
312
Јас имам направено многу мапи досега, секоја се подобра и подобра... Мислам дека ги имав некаде 10 мапи до сега, ама најубоо е да се игра со вистински играчи, со ботои не бива..

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
885
Ohrid
Не ми се зборува за оваа мапа.. Конечно се откажав од неа.. Незнам ни сам како.. Мапи мои немам, ама дота претерано ме зарази..
btw. Самиов ник ми е од дота.. Fuzzy Wuzzy - Ursa Warrior или сегашно Ulfsaar..

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,266
312
Со Ursa Warrior играш?? :zbunet3:

Дај бе не се заебавај играј со Lighting Revenant. :tainstven:

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
885
Ohrid
Со Ursa Warrior играш?? :zbunet3:

Дај бе не се заебавај играј со Lighting Revenant. :tainstven:
Како што кажав предходно, значи се откажав од играва тотално.. Инаку, нонстоп играв "-ar", така да, играв со тој херој што ќе ми паднеше..
Некако "-ap" многу аматерски ми делува ..:))

А ников ми доаѓа од таму.. Некако на прв поглед ми се виде интересен..

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Не бегајте премногу off topic со дијалози за dota :) Ве молам држете се до темата.. Get a room

Имам пробано многу мапи/сценарија..

Не ми текнува на многу во моментов ама би ги наброил (а другпат и линкам до нив):
Footman Frenzy, Pudge wars, Warlock wars, Enfo team survival, Castle fight, Angel Arena, Anime Fight, Mafa TD, Zwuckel TD, Are you a retard, и така натаму :)

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,515
Мислења
822,358
Членови
28,049
Најнов член
Mandej
На врв Дно