• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ставање клип на пост во форум

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
Здраво,
Прво: дали може да се стави клип од youtube во пост на форум?

Второ: (ако претходното може) да ми кажете како затоа што кодот од youtube што е тоа embed го пастрав и несака :ermm:

Фалааааааааааааааааааааа!!!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
Фала StenmarC, но мене не ми беше тоа. Туку заедно со плеерчето да се прикаже во постот. Исто како кога го ставаш на hi5, myspace...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,129
Мислења
838,963
Членови
29,038
Најнов член
Aspasija42
На врв Дно