1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Старо Купувам! ( ретро хардвер )

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Lazarko, 1 Август 2018.

 1. Lazarko

  Lazarko
  Practice makes perfect

  316
  1,031
  28 ноември 2017
  Машко
  Купувам:

  1. Seasonic Напојувања (At i Atx)
  2. Agp Графички кои ми фалат во колекција: Ati HD 2600XT/Pro, Ati Radeon 3850 agp, Nvidia FX 5900, Nvidia 6800 AGP, Nvidia 7600 GS Agp, било каква постара ISA или VESA LOCAL BUS.
  3. Sound card: Awe 32, Awe64 gold, Sound Blaster Pro 1 и 2, Sound Blaster 16, Stari Isa Terratec и Turtle Beach производи.
  4. DVD drive: Teach, Creative, Hitachi, Pioneer, Plextor - било кој модел, само да е асален и сочуван.
  5. Cpu/motherboard: Socket 3 486 cpu/overdrive и матична плоча, Tuallatin 1.4 Ghz ( да не биде целерон ), пентиум кец на 233 mhz, Пентиум II на 233/266
  6. Постари очувани тастатури и мауси: Microsoft, Logitech, Ibm, Compaq.

  Благодарам,
  Лазарко
   
 2. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,311
  6,429
  27 Март 2014
  колку плаќаш?
   
 3. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,258
  1,545
  5 oктомври 2007
  Машко
 4. Lazarko

  Lazarko
  Practice makes perfect

  316
  1,031
  28 ноември 2017
  Машко
  Зависи за кој дел, пиши што имаш.
   
Слични теми
 1. whoeverest
  Одговори:
  58
  Прегледи:
  3,970
 2. STEALTH
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,282
 3. Lazarko
  Одговори:
  875
  Прегледи:
  44,526
 4. Rikimaru
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  803
 5. Fatal1ty_

  Продадено ретро хардвер

  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,024
Вчитување...

Сподели

Вчитување...