Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Старфиелд Стандард Едитион (ПЦ) - АМД Промо

masterwu

On your way to fame
11 февруари 2016
810
715
Струга
masterwu's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6600K, Cooler Master Hyper 212 EVO
Motherboard
Asus Z170 Pro Gaming
Storage
Samsung 840 Evo 250GB, 2TB WD Caviar Blue, 640GB WD Caviar Green
PSU
Cooler Master V550S
RAM
16GB (2x 8GB) G.Skill Ripjaws V DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX 970
Case
Cooler Master CM690 III
Mouse
Logitech Proteus Core G502
Keyboard
Das Keyboard Model S (MX-Brown switches)
Monitor
Dell UltraSharp U2410
OS
Windows 10
masterwu додаде нов оглас:

Старфиелд Стандард Едитион (ПЦ) - АМД Промо - 2.300 ден.

Продавам Starfield Standard Edition добиен преку промоција од ComputerUniverse. Кодот треба да се активира на страницата од АМД и потоа да се поврзе со вашиот Steam акаунт. Кодот може да го активирате само доколку имате еден од следните процесори на вашиот компјутер (бара верификација со нивно програмче):
AMD Ryzen™ 7 7800X3D
AMD Ryzen™ 7 7700X
AMD Ryzen™ 7 7700
AMD Ryzen™ 5 7600X
AMD Ryzen™ 5 7600

Играта ја продавам бидејќи купени беа два производи од кај нив, и добив еден премиум едишн и...

Видете го целиот оглас...
 

masterwu

On your way to fame
11 февруари 2016
810
715
Струга
masterwu's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6600K, Cooler Master Hyper 212 EVO
Motherboard
Asus Z170 Pro Gaming
Storage
Samsung 840 Evo 250GB, 2TB WD Caviar Blue, 640GB WD Caviar Green
PSU
Cooler Master V550S
RAM
16GB (2x 8GB) G.Skill Ripjaws V DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX 970
Case
Cooler Master CM690 III
Mouse
Logitech Proteus Core G502
Keyboard
Das Keyboard Model S (MX-Brown switches)
Monitor
Dell UltraSharp U2410
OS
Windows 10
Нова цена, 2000 ден.
 

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
913
1.176
Скопје
Само за активација треба таков процесор, после може да играте на што конфигурација сакате. Не грешам така?


Oдличен deal иначе. На Steam e 70eur, на останати сајтови најефтино е 51еур.
 

masterwu

On your way to fame
11 февруари 2016
810
715
Струга
masterwu's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6600K, Cooler Master Hyper 212 EVO
Motherboard
Asus Z170 Pro Gaming
Storage
Samsung 840 Evo 250GB, 2TB WD Caviar Blue, 640GB WD Caviar Green
PSU
Cooler Master V550S
RAM
16GB (2x 8GB) G.Skill Ripjaws V DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX 970
Case
Cooler Master CM690 III
Mouse
Logitech Proteus Core G502
Keyboard
Das Keyboard Model S (MX-Brown switches)
Monitor
Dell UltraSharp U2410
OS
Windows 10
Да, амд акаунтот се поврзува со стим акаунтот откако ќе се верификува кодот па се додава играта на стим.
 

masterwu

On your way to fame
11 февруари 2016
810
715
Струга
masterwu's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6600K, Cooler Master Hyper 212 EVO
Motherboard
Asus Z170 Pro Gaming
Storage
Samsung 840 Evo 250GB, 2TB WD Caviar Blue, 640GB WD Caviar Green
PSU
Cooler Master V550S
RAM
16GB (2x 8GB) G.Skill Ripjaws V DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX 970
Case
Cooler Master CM690 III
Mouse
Logitech Proteus Core G502
Keyboard
Das Keyboard Model S (MX-Brown switches)
Monitor
Dell UltraSharp U2410
OS
Windows 10

Serko

Gaining Experience
30 август 2018
120
271
Кодов може да го продадеш само на луѓе што имаат 7xxx генерација рајзен или радеон графичка, во спротивно нема да може да го активираат бидејќи е целосен процес на верификација дека стварно го имаш тој хардвер. Треба да се логираш со амд акаунт, да го поврзеш со стим, да симнеш Product Verification Tool (PVT) алатка која го проверува хардверот според unique id (HWID) па дури тогаш може да се активира.

Така да не е само да се поврзе со АМД акаунт, има целосен процес позади ова, рачунале АМД дека ќе има gray маркет препродавање и затоа го имаат ова направено.
 

masterwu

On your way to fame
11 февруари 2016
810
715
Струга
masterwu's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6600K, Cooler Master Hyper 212 EVO
Motherboard
Asus Z170 Pro Gaming
Storage
Samsung 840 Evo 250GB, 2TB WD Caviar Blue, 640GB WD Caviar Green
PSU
Cooler Master V550S
RAM
16GB (2x 8GB) G.Skill Ripjaws V DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX 970
Case
Cooler Master CM690 III
Mouse
Logitech Proteus Core G502
Keyboard
Das Keyboard Model S (MX-Brown switches)
Monitor
Dell UltraSharp U2410
OS
Windows 10
Кодов може да го продадеш само на луѓе што имаат 7xxx генерација рајзен или радеон графичка, во спротивно нема да може да го активираат бидејќи е целосен процес на верификација дека стварно го имаш тој хардвер. Треба да се логираш со амд акаунт, да го поврзеш со стим, да симнеш Product Verification Tool (PVT) алатка која го проверува хардверот според unique id (HWID) па дури тогаш може да се активира.

Така да не е само да се поврзе со АМД акаунт, има целосен процес позади ова, рачунале АМД дека ќе има gray маркет препродавање и затоа го имаат ова направено.
Затоа си е убаво напишано дека може да се активира само на специфични процесори во првиот пост. Овој код не може да се активира со графичка бидејќи имаат и такво сегментирање направено. Има стандард едиција само за послабите графички, има стандард за процесори (набројани погоре), има премиум за појаките графички, и премиум за најскапите процесори.
Затоа и цената е преку 30% пониска од клучевите што се продаваат онлајн, па на кого ќе му се погоди к'сметот :D.
 

masterwu

On your way to fame
11 февруари 2016
810
715
Струга
masterwu's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6600K, Cooler Master Hyper 212 EVO
Motherboard
Asus Z170 Pro Gaming
Storage
Samsung 840 Evo 250GB, 2TB WD Caviar Blue, 640GB WD Caviar Green
PSU
Cooler Master V550S
RAM
16GB (2x 8GB) G.Skill Ripjaws V DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX 970
Case
Cooler Master CM690 III
Mouse
Logitech Proteus Core G502
Keyboard
Das Keyboard Model S (MX-Brown switches)
Monitor
Dell UltraSharp U2410
OS
Windows 10

masterwu

On your way to fame
11 февруари 2016
810
715
Струга
masterwu's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6600K, Cooler Master Hyper 212 EVO
Motherboard
Asus Z170 Pro Gaming
Storage
Samsung 840 Evo 250GB, 2TB WD Caviar Blue, 640GB WD Caviar Green
PSU
Cooler Master V550S
RAM
16GB (2x 8GB) G.Skill Ripjaws V DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX 970
Case
Cooler Master CM690 III
Mouse
Logitech Proteus Core G502
Keyboard
Das Keyboard Model S (MX-Brown switches)
Monitor
Dell UltraSharp U2410
OS
Windows 10

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.585
Мислења
945.388
Членови
34.071
Огласи
1.966
Најнов член
tpetrov
На врв Дно