• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Starcrafft II gathering.

  • Ја почнал/а темата
  • #1

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,260
3,279
Скопје
www.gorast.com
Во вторник (здравје) излегува Starcraft II.
Кој како ја зима/купува нека пише тука ник, или мејл или код или што и да било за да се испонајдеме и да играме организирано.

Поздрав,
GP
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,260
3,279
Скопје
www.gorast.com
Od kaj mozam da kupam originalna verzia da ne znaes ?
Ако не ти треба хард копи, кутија и цд и останати работи тогаш слушај го Commie, ако ти е за останатите работи (како мене на пример) најблиску ти е www.pulsar.bg
Таму ке имаат и рилис парти.
Ако ти се брза (исто како мене) најди некој пријател од сранство да ти ја купи и да ти го пушти кодот по смс/скајп/фејсбук/мејл или било кој друг начин па ти клиентот само симни го и играј така. Па кога ке доаѓа нека ти ја донесе кутијата и цд-то.

Тоа е мојот совет.
GP
 

lon9horn

Intern
2 јуни 2010
63
1
Е шо кога имам пари и се а нема тука у мојот град ниту еден кредитна картичка за интернет шопинг, да ја порачам преку близз :plachko2:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,260
3,279
Скопје
www.gorast.com
Е шо кога имам пари и се а нема тука у мојот град ниту еден кредитна картичка за интернет шопинг, да ја порачам преку близз :plachko2:
Не те разбирам? Веке скоро сите кредитни картички на банкиве кај нас подржуваат интернет купување. Доколку немаш кредитна а имаш дебитна (јас на пример од Стопанска Банка) имаш можност да отвориш интернет-дебитна картица на која ставаш колку ти треба само за на интернет.

Да прашаше порано ке те упатев, сега... барај од комшии. Денес ми кажаа дека ја има во Белград, а Софија веке се знаеше дека ја има.

Поздрав,
ГП
 

lon9horn

Intern
2 јуни 2010
63
1
Сеа за сеа се потпирам на едно другарче од Скопје рече дека ќе ја купило на 29 јули....... Ама нешо не ми е многу сигурен па затоа сакам да си ја купам дигитално.... Инаку и ја сакам со кутија и се ама со да праиш :bravo:
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,220
16,748
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
каде ја има во Белград да ја купам?
 

lon9horn

Intern
2 јуни 2010
63
1
@GavnerPurl

Имате баттле.нет??? Пошо прочитав некаде дека ќе го отворат после 2-3 дена со некој патч....
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,220
16,748
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Тоа не е во Белград. Тоа е веб страна, ваљда за он-лајн нарачка. Седиштето на фирмата се наоѓа во Нови Сад, а бог знае дали имаат дуќан или пак некоја просторија во која се наоѓа само и-шоп серверот...

Значи во која продавница, физички можам да појдам и физички да ја купам играта и да ја платам со книжни пари? Не да ја нарачувам преку интернет или слично?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #15

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,260
3,279
Скопје
www.gorast.com
Јас го добив линкот кога прашав на gamershouse.eu. Тоа е српски сајт. Оди провери ја цела дискусија на форум и по муабетите ми рекоа дека е во Белград. За таму ги прашував јас.

Поздрав,
ГП
 

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
3,452
4,070
Скопје
Ми се игра нешто, ама ја немам играта. А и никад не сум ја играл. Сепак ќе седнам некоја пуцачина single player да испукам додека почне фудбалов.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,016
Мислења
854,648
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно