Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Стара конфигурација и периферија

AleksandarBR8

Gaining Experience
8 февруари 2015
169
224
Skopje
AleksandarBR8's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5600X / Deepcool Gammax 400 XT
Motherboard
Gigabyte AORUS B450 Elite V2
Storage
Kingston M.2 1TB / SSD 240GB
PSU
Gigabyte P850GM
RAM
32GB HyperX
Video card
Gigabyte 3070 OC
Case
Kolink Observatory MX MESH
Mouse
Razer Deathadder V2
Keyboard
Razer Blackwidow V3
Audio
Yamaha RX-V365 / Yamaha NS-F51 / Heco Plus 5000 / NAD 805SW
Monitor
BenQ Mobiuz EX2710s
OS
Windows 10 Pro
AleksandarBR8 додаде нов оглас:

Стара конфигурација и периферија - Проценка

Се продава топтан конфигурацијата или може на делови, користена е 6 години конфигурацијата агаранцијата ја имам но е истечена

CPU: i3 9100F + сток кулер
MB: Asus Prime H310M-R R2.0
RAM: Hyperx Fury 8GB 2666 non RGB
GPU: Asus RX580 4GB
PSU: Cooler Master PSU Elite V3 500W (отворено исчистено пред 4месеца)
PC Case: Redragon Sideswipe RGB 4Fans, 3 кулера се добри 1дниот е малку скршен.
Фали SSD и да се тера.
Топтан 10к

CPU: i3 9100F + сток кулер + MB: Asus Prime H310M-R R2.0 комбо...

Видете го целиот оглас...
 

AleksandarBR8

Gaining Experience
8 февруари 2015
169
224
Skopje
AleksandarBR8's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5600X / Deepcool Gammax 400 XT
Motherboard
Gigabyte AORUS B450 Elite V2
Storage
Kingston M.2 1TB / SSD 240GB
PSU
Gigabyte P850GM
RAM
32GB HyperX
Video card
Gigabyte 3070 OC
Case
Kolink Observatory MX MESH
Mouse
Razer Deathadder V2
Keyboard
Razer Blackwidow V3
Audio
Yamaha RX-V365 / Yamaha NS-F51 / Heco Plus 5000 / NAD 805SW
Monitor
BenQ Mobiuz EX2710s
OS
Windows 10 Pro
bump,
дајте предлог цена за нешто ако ви фаќа око
 

AleksandarBR8

Gaining Experience
8 февруари 2015
169
224
Skopje
AleksandarBR8's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5600X / Deepcool Gammax 400 XT
Motherboard
Gigabyte AORUS B450 Elite V2
Storage
Kingston M.2 1TB / SSD 240GB
PSU
Gigabyte P850GM
RAM
32GB HyperX
Video card
Gigabyte 3070 OC
Case
Kolink Observatory MX MESH
Mouse
Razer Deathadder V2
Keyboard
Razer Blackwidow V3
Audio
Yamaha RX-V365 / Yamaha NS-F51 / Heco Plus 5000 / NAD 805SW
Monitor
BenQ Mobiuz EX2710s
OS
Windows 10 Pro
Razer Firefly Chroma RGB Hard Pad = 1500ден Продадено
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.241
Мислења
977.209
Членови
35.550
Најнов член
Provokator
На врв Дно