1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

stara konfiguracia so gt630 problem

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од ileste, 25 Март 2013.

 1. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  303
  26 Јануари 2012
  Na stariov pc so amd s939 so PCI-E 1.0 stavam gt 630, prethodno imav 6200 TC i bump problemi, artefakti vidi slika,koga gledam vo BS player. Gi izbrisav starite driveri preku device manager i preku driver cleaner pro 1.5 i pak istoto.
   

  Прикачени датотеки:

 2. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  662
  24 oктомври 2011
  Машко
  не ми е јасно што очекуваш со скапана конфигурација со pci-e 1.0? :oh:
   
 3. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,150
  4,860
  8 Април 2011
  Машко
  PCI-E 1.0? највероватно PCI-Ex16 v1.0 мисли,А теоретски треба да работи GT630 но како што кажа Бозер престара е конфигурацијата и сигурно има некој хардверски проблем чим се појавуваат такви артефакти и слично.Но најдобро е да направиш Формат на системот и да видиш дали ке работи со GT630,Мислам дека доколку хардверот е во ред ке проработи таа графичка
   
  На Bozter му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  303
  26 Јануари 2012
  Da de mislam na PCI-Ex16 v1.0 se podrazbira. Da ne me zeza napojuvajneto, ne e bas jako Delux 420W e
   
 5. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,150
  4,860
  8 Април 2011
  Машко
  GT630 троши многу малку струја,доколку напојувањето е исправно и работи нема да имаш проблем,барем не од таков тип.
  Формат,реинстал Оперативен и мислам ке се среди проблемот,ако не се среди еден абдејт на БИОС може да го среди проблемот.Но прво со формат пробај
   
Слични теми
 1. Audiofil
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  4,059
 2. uwemi
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,380
 3. Blocker
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  1,773
 4. тотето
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  866
 5. Jedah
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  1,950
Вчитување...

Сподели

Вчитување...