• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Star Wars Squadrons

  • Ја почнал/а темата
  • #1

triki123

Баниран/a
4 мај 2019
85
64
Ја игра некој на форумов играва? Гледав некои ривјуа и едно бате вика дека не препорачува да се игра со контролер затоа што е тешка. Мене ми нема поента да ја играм со тастатура на PC, па би замолил за искуства ако има, да знам дали да ја купувам или да чекам крак :) Има добра цена на cdkeys.com моментално а и нафуран сум на Star Wars моментално поради Mandaloran :)
 

masterwu

On your way to fame
11 февруари 2016
669
547
Струга
masterwu's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6600K, Cooler Master Hyper 212 EVO
Motherboard
Asus Z170 Pro Gaming
Storage
Samsung 840 Evo 250GB, 2TB WD Caviar Blue, 640GB WD Caviar Green
PSU
Cooler Master V550S
RAM
16GB (2x 8GB) G.Skill Ripjaws V DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX 970
Case
Cooler Master CM690 III
Mouse
Logitech Proteus Core G502
Keyboard
Das Keyboard Model S (MX-Brown switches)
Monitor
Dell UltraSharp U2410
OS
Windows 10
Мислам дека може да ја пробаш преку EA Play или така нешто. Не сум сигурен дали тоа е бесплатно или нешто ситно, па сам да си процениш дали да ја купуваш.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

triki123

Баниран/a
4 мај 2019
85
64
Мислам дека може да ја пробаш преку EA Play или така нешто. Не сум сигурен дали тоа е бесплатно или нешто ситно, па сам да си процениш дали да ја купуваш.
фала за инфо, не знаев, супер е ова за 4 евра месечно шо моеш да пробаш пар игри. Ја ги барав класика како демо и не ми ги даваше. Ова дава 10 саати гејмплеј и е супер.

Пошто никој не се пријави дека ја играл и да каже мислење ќе пробам да споделам некои импресии когa ќе изиграм 10 саати :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,710
Мислења
831,025
Членови
28,700
Најнов член
Ahil123
На врв Дно