• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Stand by!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

elite hacker

Intern
20 јуни 2008
71
0
Sakam da ve prasam go reinstalirav windows-ot i zabelezav deka nekoi igri ne igrat igri kako gta,star defender i dr pa kako da si go vratam da moze kompjuterot da se stava vo stand by?
AMAN POMAGAJTE GE ME UTEPA BRAT MI SAMO TUKU ME UKRIVUVA ZA TOA DEKA JAS SUM REINSTALIRAL I TAKA NATAMU..
HELP?!?:lut2:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Ај објасни малце поубаво што сакаш да направиш. Зошто ова ништо не можам да разберам
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

elite hacker

Intern
20 јуни 2008
71
0
sAKAM DA NAPRAVAM KOMPJUTEROT DA MOZE DA SE STAVA VO STAND BY ZATOA STO SEGA NE MOZE TAKA?
zNAIS KADE SO STAND BY START TURN OF STAND BY
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,109
527
Вака, треба да инсталираш драјвери за графичката, тоа ти е проблемот. И ја кога го реинсталирам Windows-от немам копче за Stand By, али кога ќе си инсталирам и драјверчиња за графичката се си доаѓа на место :D
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
@elite hacker
Дај малку внимавај на постовите. Немоја да постираш со големи букви и користи интерпункциски знаци (точка, запирка, прашалник.....). Вака на ништо не личат постовите и тешко дека некој ќе те разбере на прво што сакаш да кажеш.
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,276
331
инсталирај ги драјверите за графичката, по формат се брише све и драјверите ги нема.. затоа инсталирај ги.. веројатно имаш цедиња од компјутерот.. или ако немаш драјвери, гуглај и ќе најдеш..
 

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
elite hacker vaka sea gledam te karaat samo ovde t.e ne te karaat tuku sakaat da sogledash na svoite greski i istite da ne gi povtoruvas

prvo formatirash pc to potoa mora da instalirash drajveri ...drajverite sluzat kako jaze t.e kako nekoj kontakt izmegju hardverot i softverot
hardver e site delovi na kompjuterot
softver e programskiot del na kompjuterot

Otkako ke gi instalirash drajverite ke instalirash antivirus a izmegju NIKAKO POVRZUVANJE NA NETposle otkako ke go napravish ova mozes da stavash igri i se drugo shto ti treba

pozdrav
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

elite hacker

Intern
20 јуни 2008
71
0
Vo red go resiv problemot fala vi mnogu,Prasuvam oti neznam mnogu vakvi raboti da bese web moze ke znaev ama voa ne se razbiuram tolku..fala
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,109
527
Vo red go resiv problemot fala vi mnogu,Prasuvam oti neznam mnogu vakvi raboti da bese web moze ke znaev ama voa ne se razbiuram tolku..fala
Смени си го името. Не се разбираш во driver-и. Се разбираш во web??? Ај малце off-topic. Кажи ни го твојот web баш ме интересира што страница имаш.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

elite hacker

Intern
20 јуни 2008
71
0
Stranicata se menuva i momentalno e haos linkovite od pocetokot se izmesani inaku url-to e http://www.boki003.co.cc/ a ako sakas da ne se macis na pocetok klikni na slikata od kola od desnata strana onaa belata slika a na nea ima crna kola ke te odnese na home page
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,109
527
Stranicata se menuva i momentalno e haos linkovite od pocetokot se izmesani inaku url-to e http://www.boki003.co.cc/ a ako sakas da ne se macis na pocetok klikni na slikata od kola od desnata strana onaa belata slika a na nea ima crna kola ke te odnese na home page
Користиш PICZO??? Ништо брате, ја мислев сам правиш страници, со Flash или нешто слично, ова не се важи :)) И стварно ти е хаос и ова, треба малце посредено. И сепак мислам и тврдам, научи ги прво основните работи па после премини на нешто понапредно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,725
Мислења
863,393
Членови
30,063
Најнов член
Кузман
На врв Дно