1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Stalled

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Hustle_till_i_die, 12 oктомври 2016.

 1. Hustle_till_i_die

  Hustle_till_i_die
  Gaining Experience

  151
  72
  21 Декември 2012
  Машко
  Здраво се надевам дека на право место го поставувам прашањево

  Користам windows 8 и често ми се укочува интернетот со тоа што на пример кога симнувам нешто после извесно време ми се гаси интернетот и ја добивам пораката Stalled и одново морам да се конектирам, користам TP - LINK High Gain 150 Mbps TL - WN722N ради тоа што зимам од долниот рутер бидејќи сум на спрат ве молам за помош :)
   
 2. Astro

  Astro
  Guru

  6,755
  9,466
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  каква е таа порака Stalled?
   
 3. Hustle_till_i_die

  Hustle_till_i_die
  Gaining Experience

  151
  72
  21 Декември 2012
  Машко
  wifi.jpg wifi.jpg
   
 4. Hustle_till_i_die

  Hustle_till_i_die
  Gaining Experience

  151
  72
  21 Декември 2012
  Машко
 5. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,703
  13,086
  2 Август 2012
  Машко
  Кажи му на Windows-от да не ти го гасне стикот за да штеди енергија. Во Power Options е ова

  btw
  Ако ја имаш инсталирано и апликацијата која дојде со стикот односно драјверот деинсталирај ја и инсталирај ја во compatibility mode за Windows 7
  Мене да ме прашаш не ти треба ама ти си знаеш.
   
 6. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,298
  3,701
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Кој рутер, на кој оператор?
   
 7. Hustle_till_i_die

  Hustle_till_i_die
  Gaining Experience

  151
  72
  21 Декември 2012
  Машко

Сподели

Вчитување...