• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

St124qfp128

  • Ја почнал/а темата
  • #1

loc geek

Gaining Experience
21 јуни 2015
154
57
Radovis
loc geek's setup  
Processor & Cooler
i7 4770k Cooler Deepcool Gammaxx 400
Motherboard
GA-Z87-HD3
Storage
WD 2x500gb 7200 rmp
PSU
Matrix 700w
RAM
DIMM 2x8GB DDR3 1600MHz SEITEC
Mouse
Gembird WIFI
Keyboard
Gembird WIFI
Monitor
Samsung LCD 47cm
OS
Windows 7 64 bit
Prasanje dali znae nekoj kako se otcituva ovaj chip i kako moze da se programira ili kakov programer/otcituvac treba chipot e St124qfp128
 

Атачменти

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
2,631
1,087
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
сликава требаше да помогне во прашањето? :)

не можам на интернет да најдам таков чип. сликај го убаво да се читаат сите букви на него.

(а ќе помогнеше да дадеше некој контекст)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,530
Мислења
846,089
Членови
29,329
Најнов член
josifov
На врв Дно