Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

SSL проблем со гугл

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.260
12.094
Скопје
androgaming.com
Нешто сменија, последниве неколку дена. Сите сајтови што се на Let's Encrypt сега даваат ваков ерор.

1663422170672.png

Спеак после ден-два ги дава на search. Прошлата недела на пример се индексираа и за саат време ги имаше во срч.

Има ли некој некакво инфо што им е? Генеричкиот хелп е бескорисен како и обично.
 

coki

:(){ :|:& };:
26 ноември 2021
343
475
/home/coki
Може линк до оваа проверкава или што и да е? Не гледам никаков проблем со било која од страните каде имам LE.
 
Последна промена:

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.260
12.094
Скопје
androgaming.com
На сајтот или?


пример


А алатката е на гугл webmaster tools сега другачие се вика

 

coki

:(){ :|:& };:
26 ноември 2021
343
475
/home/coki
Ах, нема да можам да ги проверам вака. Да не има врска што вчера ти бил обновен сертификатот?
Issued On Friday, September 16, 2022 at 2:54:25 PM
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.260
12.094
Скопје
androgaming.com
Ах, нема да можам да ги проверам вака. Да не има врска што вчера ти бил обновен сертификатот?
Issued On Friday, September 16, 2022 at 2:54:25 PM

Вчера бил обновен, ама и пред тоа го јавуваше проблемов веќе мислам од средата.

Вебсајтови што ми се на Let's Encrypt го даваат ова, сајтови што се на Cloudflare немаат таков еррор.

На ист сервер се сите. Тие што се потпишани од LE се со cert-bot најнормално.

Gugl e gugl

 
Последна промена:

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.260
12.094
Скопје
androgaming.com
Сега проверив подетално, не е до сертификатите. Валидни си се, не индексира ни на некој сајтови што се на CF со Origin потпишани.


Мавај по блогерите маваааај. Кретени.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.112
Мислења
974.763
Членови
35.415
Најнов член
g0rd0n
На врв Дно