1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка ССД Samsung 840 Pro 500GB

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Војвода, 9 Јануари 2018.

Тагови:
 1. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  Ссд-то е купено од надвор, така да нема гаранција.
  Користено е околу 1 година и 4 месеци, како дополнителен Сторејџ.
  Така ми седи со инсталирани игри кои не се ни играат... Па ако одговара проценката, ќе го жениме :)

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
  На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа ова.
 2. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  556
  404
  11 Февруари 2016
  Машко
  8500-9500? Стави статус од Samsung Magician :)
   
 3. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  Ајде и од Волшебникот статус :)
   

  Прикачени датотеки:

  • ssd.png
   ssd.png
   Големина:
   2.2 MB
   Прегледи:
   440
  spiritBreaker, Jovan2389, Oktar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,468
  3,829
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Daj be nekoja 580 ka graficka znam deka gi kries pod pernica :D
   
  На StefAngel и Војвода им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,403
  8,877
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Чичка новко е ова.
   
  На Војвода му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  695
  676
  22 Април 2013
  Машко
  10-11K
   
  На Војвода му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  804
  712
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  10000 денари
   
  На Војвода му/ѝ се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,605
  13,858
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 9. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,795
  3,264
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
 10. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  Ви благодарам на сите, за проценките.
  Иде на продажба по цена од 10 000 денари. :)
   
  Psycore, gOJDO и на Jovan2389 им се допаѓа ова.
 11. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  Бамп.
  И корекција на големината, од една веб страна за...стимулации.. ми се отвори друга страна и од неа симнав уште 3 мемориски чипа од по 4 гб, и сега ссд-то е 512 гб.  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
  RagingDemon, Psycore, Nikola Sone и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  Up.

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
 13. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  Гратис Оптички Маус Logitech mx310 до следното обновување. :)
   
 14. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
 15. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  9500.

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
 16. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
 17. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  9 000 денари.
  Ново 850 про е 16к, а ова е речиси ново.


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
  Последна промена: 21 Февруари 2018
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
 19. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  Up.

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
 20. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
 21. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  -500.

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  8500 денари.


  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
  borcep, PandaBomber и на Oktar им се допаѓа ова.
 23. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  8000 денари фиксно.

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
 24. Can4sta

  Can4sta
  Баниран/a

  308
  333
  19 Јануари 2008
  Koja e razlikata megu 840 pro i 850 pro?
   
  Последна промена: 6 Мај 2018
 25. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  10,154
  9,765
  24 Јуни 2009
  Машко
  = 10 :) j/k
   
  На Vlecka, Can4sta, toshex и уште 2 други им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Banjifiko
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  920
 2. Martinovski
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,333
 3. olikomerc
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  474
 4. mviktors
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  819
Вчитување...

Сподели

Вчитување...