1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка SSD m.2 NVMe и SATA 256Gb и 512Gb

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Gucci, 29 Јуни 2018.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  808
  643
  5 Јули 2011
  Дечки ајде една проценка па да идат на брза продажба. Планирам викендов да летнат, така да пукајте :)


  SATA
  Toshiba ksg60zmv256g m.2 2280 256gb
  Hynix sc311 256gb

  NVMe
  Toshiba kxg50znv512g m.2 NVMe 2280 512gb
  Toshiba KXG50ZNV256G NVMe M.2 256gb  Земени се како нови, некористени. Јас немам на плочата м.2 слот нити адаптерче да потврдам.
  Само 512-ката е со отворена статичка кесичка, другите се со залепени спакувани статички кесички.
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,301
  2,702
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Сметај го nVME SSD-то од 256GB за продадено :)
   
  На Gucci му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  808
  643
  5 Јули 2011
 4. VerifiedUsers Overlay
  Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  808
  643
  5 Јули 2011
 5. VerifiedUsers Overlay
  Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  808
  643
  5 Јули 2011
 6. VerifiedUsers Overlay
  Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  808
  643
  5 Јули 2011
 7. VerifiedUsers Overlay
  Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  808
  643
  5 Јули 2011
 8. VerifiedUsers Overlay
  Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  808
  643
  5 Јули 2011
 9. VerifiedUsers Overlay
  Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  808
  643
  5 Јули 2011
  На Peceto му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  534
  488
  27 oктомври 2016
Слични теми
 1. gOJDO
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  653
 2. tomaso
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  581
 3. rippermkd
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  514
 4. gOJDO
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,392
Вчитување...

Сподели

Вчитување...