1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

SSD - бенчмарци, сетап, искуства, предлози и прашања (генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од psyside, 15 Декември 2010.

 1. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,615
  5,259
  21 Јануари 2009
  Кај се произнесов како експерт?
  Не треба да си експерт за да знаеш дека тоа што го спомнаа од сервисот на Анхоч беше невидена глупост и едноставно фалење на своите продукти што ги продаваат. Минимум 5 репутабилни членови на форумов им се изнасмеаја.
   
 2. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,580
  4,405
  23 Јуни 2015
  Машко
  Ај да не збориме за репутабилни членови, молим те. Џабе ќе се цитираме понатака, како политичкине експерти.

  Ако имаш факти пиши и изјасни се, ако не продолжи со тролање.
   
 3. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,394
  1,528
  25 Март 2013
  Машко
  Еве сега треба да ми стигне документот со точниот број на продадени дискови од двата бренда низ цела Македонија и процент на сервисирирани. Штом ми стигне ти го праќам на мејл, надгледувај го.

  Јас споделив информација и што јас би направил за да му помогнам на членот. Колку е точна и дали некој ќе ми верува тоа е негова работа. Ако ти имаш поинакви информации демантирај ме.
   
 4. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,580
  4,405
  23 Јуни 2015
  Машко
  Имаш ПП со имејл, ќе ми помогнеш многу. :)
   
 5. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,394
  1,528
  25 Март 2013
  Машко
  Ти или не разбираш сарказам или го продлабочи истиот за уште едно ниво :)
   
 6. dashbog

  dashbog
  Gaining Experience

  143
  69
  24 Јуни 2008
  Машко
  Facepalm
   
 7. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Аман бе, да му ебам мајката...

  SSD - бенчмарци, сетап, искуства, предлози и прашања (генерална дискусија)

  а не

  SSD - бенчмарци, сетап, искуства, предлози и прашања (РЕКЛА КАЗАЛА)
   
  Draynor, stefan_off, SiPy` и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,580
  4,405
  23 Јуни 2015
  Машко
  Не сум многу социјализиран, неможам да препознаам сарказам. Јас мислев дека имаш извор со податоци/факти за изјавата дека Гигабајт биле подобри од Кингстон. Пошто ако немаш, логично би било да не пишуваш такви постови, други членови ќе ги однесеш во погрешен правец со лош совет. Еве на пример мене.
   
  gOJDO, GGTT1 и на Fredy им се допаѓа ова.
 9. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,053
  1,287
  5 oктомври 2007
  Машко
  Само да нема забуна. Обратно тврди, кингстон е бољи од гигабајт.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На ТАТА_МАТА му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,580
  4,405
  23 Јуни 2015
  Машко
  Како и да е...поентата беше се праи дека знае. Па дели совети од лично искуство, а ни тоа го нема.

  Според мене нема полошо од погрешна/измислена информација, само за да излезеш паметен во дадена ситуација.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,394
  1,528
  25 Март 2013
  Машко
  Која информација е померодавна - мое искуство со 1-2 ССДа или генерална информација кој бренд помалку завршува на сервис?

  Дали некој ќе го уважи моето тврдење и дали ќе ми верува или ќе го дискредитира останува на него, но јас немам намера да составувам комисија од 3 независни експерти за да го поткрепам тоа што го кажав.

  Во врска со тоа дека информацијата е измислена-Дај ти се молам. Не сум јас дете од 10 години што ќе лаже за другарчињата да му обрнат внимание ниту пак имам лична корист од продадено Ссд
   
 12. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,580
  4,405
  23 Јуни 2015
  Машко
  Дефинитивно поважно е твоето лично искуство со 1-2 ССД.
   
 13. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,394
  1,528
  25 Март 2013
  Машко
  Me закопа
   
 14. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,189
  1,590
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Дај да го ангажираме и заводот за статистика да собере податоци низ фимрмиве кој драјв е подобар кингстон или гигабајт ... претеравте, ако добро памтам муабетот беше за најевтиниот 120 гига драјв, искрено дали кингстон или гигабајт сеедно во тој сегмент ниту кингстон ниту гигабајт не се којзнае што но сепак е ССД и е далеку поиздржливо од хдд, податоците треба да се на сигурно но ако животот зависи од тие податоци тогаш не би купил евтин кингстон или гигабајт драјв од 120 гига, минимум 250-ка самсунг или WD.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,189
  3,168
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 16. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,189
  1,590
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
 17. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,189
  3,168
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  drajveri na maticna nemam sredeno .
   
 18. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  304
  250
  1 Февруари 2017
  Машко
  1 Samsung 970EVO 250GB od prvata konfiguracijav vo potpis
  2 WD green 240GB od vtorata konfiguracija vo potpis
  P_20190512_232059_1.jpg P_20190512_225141.jpg
   
 19. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,384
  935
  8 Декември 2009
 20. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,762
  11,791
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ами чорапите колку недели ги немаш менато?
   
  На Draynor и Ace Lud им се допаѓа ова.
 21. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  791
  608
  8 Јануари 2008
  Машко
 22. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  320
  267
  29 oктомври 2009
  Фотограф
  Се подновив денес со Intel 660P 1TB па еве еден тест. 120CHF од Швицерска.

  660P.JPG

  Еве за споредба стариот Samsung 960 Evo 256gb како се рамни со Intel-от...
  @GGTT1 некако слаби резултати имаш ти од 970 Evo во споредба со 960 Evo
  960evo.JPG
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 23. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,053
  1,287
  5 oктомври 2007
  Машко
  "Старово" Самсунгче, му држи лекции на новото Интелче.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 24. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  320
  267
  29 oктомври 2009
  Фотограф
  Да ама тоа за 256gb кошташе како 1tb Интелов
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 25. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  304
  250
  1 Февруари 2017
  Машко
  Последна промена: 20 Мај 2019
  На stefan_off и Dave1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...