1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

SS IPTV

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од viksa86, 23 Февруари 2016.

 1. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  871
  823
  22 Април 2011
  Машко
  Да не има некој нова листа на канали.
  Близоо нема арена, а вечер има добар фудбал :)
  Ми требаат само Arena Sport каналите.
  Блгодарам.
   
  На AndrejFerdzo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  830
  279
  18 ноември 2013
  Машко
  Ајде ако има некој нека не контактира оти ни се гледа фудбал.
   
  На viksa86 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,546
  3,459
  11 Декември 2008
  Машко
 4. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  958
  1,288
  25 oктомври 2012
  Машко
  Ја се откажав од IPTV, го користев само за гледање фудбал и нба, не вреди да бараш јавни листи кога ги снемува за некој ден. Сопкаст и acestream ми завршуваат работа.
   
 5. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  871
  823
  22 Април 2011
  Машко
  Дајте бе стрим за фудбал............
   
 6. cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  364
  495
  2 Септември 2012
  Машко
  На DejV' и goran_oh им се допаѓа ова.
 7. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,546
  3,459
  11 Декември 2008
  Машко
  http://soccer188.net/link-sopcast

  Првиот линк со Сопкаст работи без прекин еве цела утакмица изгледав со HD квалитет и англиски коментатори.
  Се однесува за Арс-Бар.
   
 8. sasemkd

  sasemkd
  Intern

  203
  33
  24 Јануари 2010
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 9. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,827
  5,008
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Сега веќе откако помина доста време кога се достапни Смарт ТВеа кај нас...сите имате искуство.
  Мислев да создадам тема за ipTV стримови на познати канали...ако имате страна да споделите баш би било океј, поздрав
  Значи: Стрим линкови од FOX, HBO, AMC итн....или некој што ги користите во Коди и слично ќе ми завршат работа, сакам да ги ставам во ssipTV апликацијата....ако е фрка јавно да се ставаат, може Приватна Порака...поздрав.
   
  На Arabian и NERD. им се допаѓа ова.
 10. Krkac

  Krkac
  Gaining Experience

  109
  79
  29 Февруари 2008

  Постирав само избрани канали а до кога ке работат незнам, ама кога ке ги снема можеш да си симнеш нова листа од тука:
  http://545-tv.com/listRU.php?m3u (листата е самообновлива)
  Во неа имаш еден куп канали, некои работат само ако си платиш ама има и неколку бесплатни кои вредат како што се издвоените канали погоре.
   
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...