• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Среќни Празници MileStone #3 [GIVEAWAY]

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,357
4,843
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit

AleksandarBR8

Gaining Experience
8 февруари 2015
151
142
Skopje
AleksandarBR8's setup  
Processor & Cooler
i3 9100F
Motherboard
Asus Primer H310M-R R2.0
Storage
Kingston SSD 240GB / 500GB Kingston HDD
PSU
Cooler Master Elite V3
RAM
8GB
Video card
Radeon RX580
Case
Cooler Master Q300l
Monitor
24inch MAG
OS
Windows 10 Pro
Среќна нова година и празници, оваа година само подобро да видиме.
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,708
12,120
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Среќна Нова година на сите освен на пе*ерските оператори што прават double nat за да заштедат некој цент.
 

PC_GAMER

Gaining Experience
16 јуни 2017
290
195
Среќна Нова година драги форумџии и форумџики.:) Нека новава 2020 на сите нас ни донесе многу причини за славање, радост и дружење. Нека оваа нова година што ни е на праг биде проследена со што поголема конкуренција помеѓу Интел и АМД и останатите технолошки гиганти и со техничко-технолошки изненадувања по далеку поповолни (пореални) цени и што поголеми перформанси за нас крајните корисници/купувачи. Бидете здрави и живи, и Господ да ни ги исполни сите наши желби кои сега си ги посакуваме и кои допрва ќе се множат во претстојната година. Среќна Нова 2020-та на сите!
Ви посакувам на сите најубаво!
 

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,246
1,344
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Среќни празници! Здравје пред се, па после љубов, успеси, среќа и се што сакате.
 

smole

Unbeatable
18 април 2007
3,488
4,119
кој ќе стане у 11:00 на први апла шампион ^_^ среќна на сите. најдобар форум

Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
Ако не станеш во 11:00 макс нема да можеш да го гледаш виенскиот концерт :)

Среќна Нова на сите, најмногу здравје па љубов па пари па успех па хардвер!
 

StefAngel

Practice makes perfect
28 ноември 2015
2,251
1,470
Среќна Нова Година, ви пожелувам успех и зголемување на оспегот на ИТ форумот. Зашто да биде само македонски кога може интернационално.
Оваа година ќе ја паметам по предупредувања од моја страна зашто сум шегаџија и не можам да не коментирам нешто ако пишува дека е копана или некопана карта. Нема тест за тоа затоа сум таков. Исто ќе ја паметам годинава по дискусии и дебати во процесори и графички каде што ме обележуваат како АМД фан, а само сум за што највеќе ми нуди за 500 евра за тоа што го барам.
Се запознав со доста луѓе и отворен сум за нови познанства. Исто оваа година цел ми е да стигнам до 1000 фанови на страната што ја раководам досега има 200. Така што ако имате цел да го научите маркетот следете ми ја. Линк или кликнете ми го потписот.
Од оваа година најдобар впечаток ми остави @gOJDO @Pane24 и @viksa86. Ако сум запоставил некој нека ми извини :)
 

Атачменти

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,083
2,618
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64
СРЕЌНА НОВА @IT.COM.MK се најдобро :):):)
 

CBB_6

On your way to fame
9 декември 2016
196
616
Луѓе, членови и администрацијо, ајде среќна Новата да ни е, со стандард желби за здравје, среќа, бериќет бла бла, со акцент годинава на поквалитетна дружба на очекуваниот освежен ИТ форум!
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,260
8,519
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Нека е среќна на сите македонци и други националности, фанбои на интел, амд, нвидиа, конзоли и копачи.

 

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,014
5,447
Мелмак
Среќна Ви! Ви посакувам здравје, среќа, успех на социјален и професионален план и појќе хардвер и софтвер у новата. За копачите копачки, за вејпачите вејпови, итн.

Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,003
15,930
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows

TATA_MATA

Unstoppable
25 март 2013
1,935
2,465
Среќна Нова Година дечки! Нека 2020 ви донесе многу здравје, среќа, љубов...
 

gremlin

Unstoppable
18 октомври 2009
2,725
2,264
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 10750H
Motherboard
Intel HM470
Storage
ADATA 8200 Pro 512GB
PSU
230W
RAM
16GB DDR4 Hynix 3200Mhz
Video card
Geforce RTX 2060 6GB
Case
ASUS G712LV
Mouse
SteelSeries Sensei
Keyboard
Gigabyte Force 7
Audio
Realtek :D
Monitor
17" BOE 120Hz TN
OS
Windows 10 Pro 64Bit

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,120
Мислења
838,799
Членови
29,029
Најнов член
ivanaivaivana
На врв Дно