• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Среќна нова година

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
962
533
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
Среќна Нова и само убавини :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 

sostius

On your way to fame
16 јануари 2017
264
631
Кочани
www.kochovphotography.com
sostius's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700x
Motherboard
AsRock x470 Gaming K4
Storage
Samsung 870 Evo 500GB, 860Evo 256GB, 8TB WD Red
PSU
Corsair H850i
RAM
16GB Trident Z F4-3200C14D-16GTZRX
Video card
Asus Strix 1080ti
Case
NZXT H500
Mouse
G305, G502, Mx Master 2s
Keyboard
Obins ANNE PRO 2, Logitech G19
Audio
Focusrite Solo MK2, B&W LM1 on Nobsound amp, Langsdom FA890 and Samson SR850
Monitor
Asus PG279Q
OS
Win 10

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,343
8,368
Скопје
Среќна Нова година форумџии. Здравје и радост да ви донесе, а вие само сакајте се <3
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,670
3,039
Среќна Нова Година. Ви посакувам ниски цени и брзи испораки.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,169
8,375
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Буквално вака. Јас играв Gears 5, карши мене син ми Forza H4. Телевизорот нешто безвезе свиреше, некои ди-џеји на телма и случајно видов 12:04 и си честитавме.

1609501771099.png

Епа нека биде само подобра од предходната. Барем тоа не е тешко.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: b.a

PC_GAMER

Gaining Experience
16 јуни 2017
277
172
Драги ИТ-форумџии Ви посакувам Новата година да Ви донесе на сите Вас најпрво многу многу здравје, а потоа и се останато... среќа, радост, многу причини за славење, промени на подобро и секако да Ви се исполнат сите желби.

На полето на ИТ нека Новата 2021-ва ни донесе на сите нас многу ИТ-зделки, многу новитети (по многу поприфатливи цени и со поголеми залихи) од Intel и AMD, GeForce и Radeon на полето на процесорите, матичните, графичките...

Покрај се ова на сите во светот им посакувам да им се исполнат желбите по кои мечтаат... на болните (од ковид и други болести) да оздрават и повторно да бидат меѓу своите најблиски и најсакани, на оние кои не можат да остварат online настава да имаат лаптопи и друга опрема за учење, на сиромашните поголема финансиска и секаква лична и семејна благосостојба, на бездомните топол дом и хармонична атмосфера, на гладните изобилие од храна, на осамените и несреќните исполнети срца и поткрепа од партнер кој ќе биде покрај нив додека пловат низ животот, на беспомошните поткрепа и помош, како и на сите други кои не успеав да ги набројам тука.

Среќна Нова 2021 година и среќни божиќни празници!
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,349
10,390
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
И името и идентитетот и досоинството да си го вратиме, да не бидеме срамот на планетата баш ние во новата 2021-ва.
 

Audiofil

Gaining Experience
28 октомври 2007
897
342
Среќна нова година на сите,прво здравје па на второ место желбите.
 

RoninMK

Gaining Experience
20 април 2016
147
134
Среќна Нова Година на сите... исполнета со многу здравје, среќа, љубов и бериќет!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,655
Мислења
829,841
Членови
28,661
Најнов член
Zokibebrat
На врв Дно