1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Среќна Нова Год

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од DaVoRkNe, 30 Декември 2013.

 1. alumen :)

  alumen :)
  On your way to fame

  1,122
  587
  6 Јануари 2012
  Машко
  Немат ваков форум! <3
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 2. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,202
  781
  8 Мај 2010
  Машко
 3. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  614
  168
  29 Септември 2010
  среЧна нека е!
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,833
  3,948
  5 Јули 2013
  Среќна Нова дечки , се најубаво во неа. Добро здравје пред се. И повеќе хардвер :D
   
  На DaVoRkNe и The_Man им се допаѓа ова.
 5. Crooks

  Crooks
  Intern

  44
  9
  22 Декември 2013
  Машко
  Ајде среќна нека е :)
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 6. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Среќни празници, полека со пиењето. Нема да остане ништо од Скопје. Во борба, во борба, во борба, македонски народе, Народе. Комплексна песна.
   
  На DaVoRkNe и psyside им се допаѓа ова.
 7. draey

  draey
  Gaining Experience

  157
  161
  15 Јануари 2010
  Им пожелувам среќни празници на сите членови на форумот, во новата година повеќе среќа, пари за апгрејди и многу љубов во приватниот живот ( покрај таа за компјутерите :p ).
  Се најубаво !!! :D
   
  На DaVoRkNe и psyside им се допаѓа ова.
 8. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  Ajde i od mene srecna Nova Godina, pred se vi posakuvam zdravje i srekja pa red potoa mnogu lubov , pari , moken hardver i sve najdobro vo novata 2013s haha.
   
  xenon, DaVoRkNe, Harrabed и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,836
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Среќна Нова и од мене. Имајте убави денови, одморете се максимално и од обврски и од форумов. Тие 2 работи не ви бегаат. Се читаме за некој ден :*
   
  На gokica, DaVoRkNe, Harrabed и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. ivsss

  ivsss
  V.I.P

  323
  621
  16 Февруари 2012
  Машко
  Годината што пројде да не се заборави, таа што доаѓа уште повеќе да се памети.

  Среќни празници и здравје и среќа во новата година.

  За форумџиите, малите да пораснат, паметните да станат мудри, а сите да останеме деца.

  Поздрав,
  Ивс.
   
  На gokica, hmmm, xenon и уште 7 други им се допаѓа ова.
 11. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,133
  4,563
  4 ноември 2013
  Машко
  Фала ти братче , среќна нова и од мене до сите вас и да ви се остварат сите желби...
   
  На DaVoRkNe и psyside им се допаѓа ова.
 12. jovica3

  jovica3
  Intern

  53
  25
  23 Декември 2010
  Машко
  Среќна нова и од мене и памет у глава вечер :)
   
  На DaVoRkNe и psyside им се допаѓа ова.
 13. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,211
  3,568
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Среќна нова и од мене до сите форумџии. Да сте живи и здрави, и полни со енузијазам во годината која следи, другото ќе си дојде.
   
  The_Man, DaVoRkNe, psyside и на уште 1 им се допаѓа ова.
 14. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,284
  2,649
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Среќна нова година. Здравјето пред се останато, секогаш барајте нови предизвици, никогаш не престанувајте да учите, и живејте го ВАШИОТ живот!
   
  The_Man, DaVoRkNe, psyside и на уште 1 им се допаѓа ова.
 15. Gogzy

  Gogzy
  Gaining Experience

  258
  246
  12 Декември 2013
  Машко
  СреЧна нова и од мене до сите форумџии. Многу здравје и среќа во новата година, по некој добар апгрејд и најважното - САКАЈТЕ СЕ БРЕ ЛУЃЕ :) Многу љубов нека има па и се друго ќе има :))

  (А БТЊ и на колегата од погоре - не кукај на форум за женската да ти роди дете - фати се за работа xD)
   
  The_Man, DaVoRkNe и на psyside им се допаѓа ова.
 16. gokica

  gokica
  Модератор

  8,478
  10,464
  13 Јуни 2009
  Посакувам новата година да донесе уште повеќе хуманост и желба за споделување со членовите на форумов. Јас по тоа најмногу ќе ја паметам 2013 кога станува збор за ИТ.КОМ.МК.

  Среќни празници!
   
  The_Man, DaVoRkNe, psyside и на уште 1 им се допаѓа ова.
 17. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,676
  24 Јуни 2009
  Машко
  Срекна нова година и од мене, се најубаво :)
   
  DaVoRkNe, psyside и на Fatal1ty_ им се допаѓа ова.
 18. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,351
  2,167
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  Ајде среќна нека ни е и од мене! Во новата 2014 Ви посакувам најдобар хардвер на сите!
  [​IMG]
   
  На gokica, uwemi, DaVoRkNe и уште 2 други им се допаѓа ова.
 19. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,080
  504
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Среќна нова година на сите, пред се добро здравје и среќа, па после се ќе си дојде на место ;)
   
  prichina, The_Man, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,157
  1,166
  2 Август 2009
  Среќна нова на сите, ви посакувам се најубаво и убав помин вечер. Незнам за кај вас но тука веќе подготовките се започнати :) Памет во главата и се читаме наредна година, поздрав!
   
  На DaVoRkNe и psyside им се допаѓа ова.
 21. viktormkd

  viktormkd
  Gaining Experience

  311
  289
  31 Јули 2011
  Машко
  Ај и од мене :)... Среќна Нова Година до сите членови на ИТ Форумов :)....
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 22. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,075
  1,388
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  sreknja nova i od mene do site IT clenovi

  pozz
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 23. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,979
  1 Септември 2011
  Машко
   
  На jovica3 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  943
  675
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Среќна и од мене на сите форумџии и се нај убаво :D
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 25. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,777
  1,890
  8 Мај 2007
  Машко
  среќна нова
  и бидете умни и послушни ;)
   
  На alumen :) му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. AMD_fan
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  2,385
 2. maximilian
  Одговори:
  33
  Прегледи:
  2,952
 3. CyberSpic
  Одговори:
  41
  Прегледи:
  4,043
 4. fuUuUzZzZy
  Одговори:
  50
  Прегледи:
  2,967
 5. Cika
  Одговори:
  33
  Прегледи:
  2,592
Вчитување...

Сподели

Вчитување...