1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Среќна Нова 2019

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од gokica, 1 Јануари 2019.

 1. gokica

  gokica
  Модератор

  8,462
  10,410
  13 Јуни 2009
  fireworks-3653379_1920.jpg

  Среќна Нова Година! Нека биде најдобра и најпросперитетна од сите до сега за Вас и Вашите најблиски.

  За оваа заедница и форумот 2019 да донесе многу повеќе дружење и заедништво, повеќе возбудувања во ИТ сферата и уште повеќе несебично споделување на знаење.
   
  На windows8, angeld, MasteR_#0 и уште 44 други им се допаѓа ова.
 2. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,417
  599
  3 Мај 2010
  Машко
  Среќна Нова 2019та година! :)
  Здравје, Среќа, Мир, Љубов, Слога, Успех, Пари и Бериќет ви посакувам во новата година. :)
   
  DaVoRkNe, Fatal1ty_, Metuzalem и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,380
  3,701
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Среќна новата година на сите мои познаници и останати членови на оваа заедница !
  Повеќе дружба , пријателства , бизниси , пари.
  Најважно пред све здравје , среќа и успеси да редите.
  Исто така и за троловите среќна новата.
   
  BlackOuttheWoRlD, cele_x, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,215
  1,267
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  </2018>
  <2019>
  :rolleyes:
   
  На gokica и D им се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  10,011
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  Љубов и само љубов, другото само по себе ќе си дојде.
   
  На DaVoRkNe и gokica им се допаѓа ова.
 6. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  915
  1,107
  9 Јуни 2011
  Машко
  Кај беше ти со цитатов, утрово ми требаше да ти ги искористам „благодетиве“ што ги наброја по СМС :D

  Со арно со убаво дечки, да се дружиме, почитуваме и соработуваме на секое поле :)
   
  На stefan_v и gokica им се допаѓа ова.
 7. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  743
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Среќна нова 2019 дечки!
  Посакувам пад на цените на CPU и GPU и на останатите хардверски компоненти, јаки игри и нови чуда.
  Нека вртат технологиите и економијата. :)
   
  На DaVoRkNe и gokica им се допаѓа ова.
 8. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,208
  3,567
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Среќна нова на сите, многу здравје и љубов пред се! Да имаме повеќе хардвер, пониски цени и зголемен ентузијазам.
   
  На DaVoRkNe и gokica им се допаѓа ова.
 9. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,322
  1,109
  26 Април 2013
  Машко
  Срекна нова година и се најубаво.[​IMG]

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 10. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  898
  611
  11 ноември 2015
  Машко
  Среќна и од мене до сите.
   
  На DaVoRkNe и gokica им се допаѓа ова.
 11. yasho

  yasho
  On your way to fame

  427
  504
  11 Јануари 2014
  Машко
  Ваистина Нова година ....

  Среќна на сите да ни е, поарна да е од минатата :)
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,196
  7,114
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Честитки од мене и да имаме сите подобар живот во малава земја следнава година.
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,586
  3,588
  12 Јануари 2016
  Машко
  [​IMG]
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Astro

  Astro
  Guru

  6,254
  8,652
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Среќна ви нова година, сите живи, здрави и весели.
   
  borcep, DaVoRkNe, gokica и на уште 1 им се допаѓа ова.
 15. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,306
  6,428
  27 Март 2014
  Среќна
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 16. cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  340
  471
  2 Септември 2012
  Машко
  mouse-pad-only-here-happy-new-year-29-cm-D_NQ_NP_958885-MLB26572361940_122017-F.jpg
  Среќна и бериќетна...:innocent:
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 17. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Среќна нова на сите,и да ја сменим конфигурацијата.
  clean-pc-100748691-large.jpg 35566_P_1478154912575.jpg
  Со нова да имате и појаки конфи. исто и јас. :)
   
  На DaVoRkNe и gokica им се допаѓа ова.
 18. CBB_6

  CBB_6
  Gaining Experience

  132
  487
  9 Декември 2016
  Машко
  Среќна Новата, љубови и здравје на сите!

  А јас годинава да мрднам од P35 платформава некако...
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Torlakian

  Torlakian
  Gaining Experience

  118
  86
  21 oктомври 2014
  Машко
  Ај нек се угоде!
   
  gokica, DaVoRkNe и на Astro им се допаѓа ова.
 20. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  326
  194
  26 Мај 2007
  NoLifer
  Среќна да ни е весела компјутерџии
   

  Прикачени датотеки:

  На gokica и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 21. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,504
  25,567
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Среќна и од мене до сите вас, ви посакувам да имате поуспешна од претходната и само убавини за сите :kiss:
   
  cele_x, gokica, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 22. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  123
  117
  20 Април 2016
  Машко
  Со закаснување ама сеуште се честита... Среќна Нова Година на сите!
   
 23. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,112
  596
  12 Април 2017
  Машко
Слични теми
 1. CyberSpic
  Одговори:
  41
  Прегледи:
  4,040
 2. fuUuUzZzZy
  Одговори:
  50
  Прегледи:
  2,960
 3. Cika
  Одговори:
  33
  Прегледи:
  2,592
 4. DaVoRkNe
  Одговори:
  73
  Прегледи:
  3,655
Вчитување...

Сподели

Вчитување...