• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Среќна нова 2008 година!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Веќе одминува последниот ден од 2007 година и за неколку часа влегуваме во новата 2008 година. Тука да си ја честитаме новата година!
Ете јас прв да им ја честитам на сите членови и посетители на форумов Новата 2008 година. На сите ви посакувам пред се здравје, среќа, љубов и успех на секое поле во животот. Во 2008 година на it.com.mk му посакувам уште поголем развој, поголем број на членови и поголем број на квалитетни постови. Уживајте за време на празниците и прославете ја новогодишната ноќ на најдобар начин. Поздрав до сите на форумот и уште еднаш:

СРЕЌНА НОВА 2008 ГОДИНА!!!
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Среќна Нова Година на сите од форумот и сите желби да ви се исполнат !
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Благодарност за желбите и честитките и среќна нова година до сите на форумот како и пошироко, ве сакам сите и HAVE PHUN !!! ;) :bravo:
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Ептен ми е глуп обичајов на предвремено честитање нова година :) Имајте малку почит кон старата, новата тек доаѓа.

Ако сега честитаме Нова година, зошто го чекаме моментот на 31ви вечер? Навистина не ја сфаќам поентата, ама ај. После пак ќе си честитаме?

Ја би уживал во последните моменти на оваа, за новата има време, нови 364/5 дена :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Ептен ми е глуп обичајов на предвремено честитање нова година :)

Ако сега честитаме Нова година, зошто го чекаме моментот на 31ви вечер? Навистина не ја сфаќам поентата, ама ај. После пак ќе си честитаме?
Е па Господине Andrijeski ќе ти ја објаснам која е поентата. Поентата на предвременото честитање е во тоа што не сите членови вечер ќе бидат пред компјутер за да им честиташ и да ти честитаат. А меѓу другото јас посакав убав помин за вечер.
Уживајте за време на празниците и прославете ја новогодишната ноќ на најдобар начин.
Веројатно затоа сум ја поставил темата денес.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Среќна нова година, да ви се исполнат сите желби, многу љубов среќа пари.
Вечер сите на party:wohoo:
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Среќна нова 2008 година многу радост,среќа ,љубов и здравје до сите членови од ИТ форумот.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Aj neka ni bide srekna novava godina. Poveke temi i korisnici na forumov!
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Среќна Нова Година на сите членови и посетители на форумов. Многу здравје, среќа љубов, сите желби да ви се исполнат, се што ќе ви легне на душа да ви легне и во кревет.
 

Drash

Intern
14 јули 2007
252
3
Среќна нова 2008 и се што имате на список за 2008 да ви се исполни
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,008
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно