1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Средно

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од John Targaryen, 16 oктомври 2019.

 1. John Targaryen

  John Targaryen
  Intern

  26
  11
  28 Мај 2019
  Машко
  Дали воопшто е возможно да се оди од јазичен смер (гимназија) на технички факултет или факултет поврзан со ит
   
 2. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  398
  358
  21 Мај 2017
  Машко
  Може
   
  На John Targaryen му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Seekey

  Seekey
  Intern

  22
  17
  11 Август 2016
  Машко
  Возможно е, но многу ќе те спреми математички ориентиран смер за 1ва година на факс. Јазичен смер е useless за техничките.
   
  На John Targaryen му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...