1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Средно Образование

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од Leo22, 16 Јуни 2019.

 1. Leo22

  Leo22
  Intern

  3
  0
  10 Март 2019
  Машко
  Здраво, да ве прашам имам 50 поени можам да се запишам електротехничар енергетичар тоа е за струја све сигурно знаете и можам техничар за компјутерско управувње тоа е за машини управување, програмирање правење на машини CNC, роботи а има и електротехничар за компјутерско управуање и автоматика
  за тоа немам поени 55 треба а тоа е за софтвер хардвер и се за компјутери јас тоа сакам да се запишам ама немам поени. Е сега да ве прашам дали да се запишам на некое од првите што ги наведов (електротехничар енергетичар или техничар за компјутерско управување) дали се добри струки дали има работа или да чекам ако паднат поени за техничар за компјутерско управување и автоматика па тоа да запишам?
   
  Изменето од модератор: 16 Јуни 2019
 2. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,604
  1,361
  27 Јануари 2011
  Машко
  Каков успех си имал за тие 50 поена?
  Секое училиште си бара учење. Како ти иде математика, физика?
  Може да запишеш било кој смер и ако си одличени добар ученик во трета година да се префрлиш на смер кого сакаш.
   

Сподели

Вчитување...