• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Srar Craft 2 - до кога ќе се чека?

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

<<ExeCutoR>>

Intern
16 април 2007
132
2
Blizzard не открива дали ке се продолжи легендата Star craft која сеуште страсните играчи на оваа игра ја очекуваат, дали тоа ке биде изненадување после 9 години од издавањето на Brood war ? ;)
Сакам да продискутираме на оваа тема.

Што мислите, што е причината што толку долго го продолжуваат рокот ?
 

ANTRAX

Intern
7 април 2007
19
0
Јас сум голем фан на Star Craft како и на сите стратегиски игри. Blizzard мислам дека не размислува за нова игра, затоа што ја имаат World Of Warcraft. Мене не ми се свиѓа играта затоа што ја зафркнаа стратегиската верзија на Warcraft и направија rpg. WOW им носи многу пари, така да не знам кога би можеле да очекуваме Star Craft 2. Се надевам дека ке биде поскоро:D
 

HyBRiD_HeLL

Intern
13 април 2007
106
1
Штом гледам дека има уште луѓе низ чии вени тече Старкрафт 2 ајде да се испуцапе преку ВПН ако сте за.
(*тоа е следна недела зашто оваа ми е густа*)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,672
Мислења
862,060
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно