1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

SQL Server Log Shipping

Дискусија во форумот 'Microsoft SQL Server, MySQL, PostgreSQL, Oracle, S' започната од Astro, 4 Јануари 2017.

 1. Astro

  Astro
  Guru

  6,686
  9,387
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Здраво,

  Има ли некој искуство со Transaction log shipping во Microsoft SQL?
   
 2. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,712
  11,046
  23 oктомври 2012
  Машко
 3. Astro

  Astro
  Guru

  6,686
  9,387
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Све. Ми треба помош за цел пример.
   
 4. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  809
  713
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Иди преку менаџмент студио полесно е, читај ги чекорите од линкот што ти го даде @Oktar. Незнам зашто имаш нешто не јасно тука :)
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,712
  11,046
  23 oктомври 2012
  Машко
  Јас пред многу години имав сетирано, т.е. со колега заедно кликавме нешто на тоа лог шипингот и не беше нешто сајнс фикшн. Тоа беше пред 7-8 години, гарант не е веќе исто, туку е поедноставено, сепак е мајкрософтов продукт. Ти треба за ДР сајт или за клон на продукција за тестирање?
   
Слични теми
 1. Jas
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  2,287
 2. Commie
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,106
 3. DzafeR
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,141
 4. Zero_CooL
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,065
 5. hebocig
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,864
Вчитување...

Сподели

Вчитување...