• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

SPRAYPAINT IMAGE?

Ibrakadabra

Intern
11 октомври 2007
342
7
www.rcizvor.mk
Хех, мислам дека само треба ад си направиш слика каква што сакаш, во резолуција како на другите слики во фолдерот каде што се сите слики (графити). Напрај слика таа резолуција и ископирај ја во тој фолдер....
Треба да ја има... Пиши што си напраил...


Поз
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Треба да си го симнеш Decal Converter и во него има да си направиш.. еве како:

Го стартуваш декал конвертер, па ја отвараш сликата која сакаш да ти биде како спреј [Филе-> Опен Имаге]
Потоа идеш на Декал и кликаш на Маке Декал , ја избираш дестинацијата каде што сакаш да ти се снима спрејот [најдобро на десктопот]
Кога сето тоа ќе го завршете на десктопот ви се појавува pldecal.wad кој го преименувате во tempdecal.wad и го префрлате во cstrike фолдерот кај што ви е кантер (пр. .../Counter Strike/cstrike)

Од кога ќе го наместите , повеќе не фаќајте ништо во спрејовите, пошто може да настане до проблем и да не ви го појавува спрејот.
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
www.fpsbanana.com воодушевен сум од страната... има се што ти е потребно за CS .... таму има и анимирани спрејови, само немам ги испробано... а и не верувам дека би можеле да работат :ha:

http://www.fpsbanana.com/sprays

и од левата страна има таму да си изберете за која игра сакате спрејови ;)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,921
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно