Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Spotify во Македонија

M@RKO

Gaining Experience
3 јуни 2009
957
215
Со ова често приметив ми се случува поспоро да ми се уклучува апликацијата, кога ќе премотам песна на некоја минута не се пушта песната на таа минута, цело време ми е уклучено да ми се пуштаат измешано песните и така еден албум го слушам измешано а не по ред како што се песните.
 

confusi0n

Gaining Experience
14 ноември 2014
235
155
Имам премиум акаунт, си го плаќам ама ме интересира дали може да се симне плејлиста или оние песни во Liked songs во mp3 формат, сакам да си направам едно УСБ за во кола бидејќи преку блутут ужасно лош звук ми вади.
 

bloops666

Gaining Experience
22 септември 2022
70
78
Имам премиум акаунт, си го плаќам ама ме интересира дали може да се симне плејлиста или оние песни во Liked songs во mp3 формат, сакам да си направам едно УСБ за во кола бидејќи преку блутут ужасно лош звук ми вади.

мислам дека не, не сум сигурен. Можиш да ги спуштиш втелефон за offline да слушаш. Последно знам дека имаја некоја енкрипција. Некој постручен да кажи :D
 

infamous21

Intern
23 октомври 2011
16
21
За download пробајте ја spotiflyer.
Не сум сигурен дали симнува директно од spotify ама брка работа.
Мислам дека не треба ни да имате профил, само треба линк од плејлиста и си ја вози целата автоматски.


Испратено од SM-S918B преку IT.mk форум апликација
 

confusi0n

Gaining Experience
14 ноември 2014
235
155
Ова погоре брка работа, одлично, таман ми.
Должиме пиво секако. :giggle:
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1.867
1.421
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
правиш приход од 5милијарди долари чисти 3-4години по ред, и после отпушташ од работа скоро 20 посто од вработените, на сопствеников не му се малце па сака повеке кеш за него ?
 

Cypher

Gaining Experience
29 јули 2012
276
122
правиш приход од 5милијарди долари чисти 3-4години по ред, и после отпушташ од работа скоро 20 посто од вработените, на сопствеников не му се малце па сака повеке кеш за него ?
приход не значи профит
 

Nik

Gaining Experience
4 април 2018
86
65
правиш приход од 5милијарди долари чисти 3-4години по ред, и после отпушташ од работа скоро 20 посто од вработените, на сопствеников не му се малце па сака повеке кеш за него ?
Па не ми изгледа баш така според статистиката.

spotify.jpeg
 

Futurelakimens

Practice makes perfect
12 април 2017
1.905
1.242
Ај остај тоа, Wrapped нема во Македонија, неможам да се пофалама на Instagram дека сум слушал повеќе од 99.95% од луѓето во МК :(

И со ова ли штедат пари ? :unsure:

Jokes aside, интересен момент беше коа си глеаш што и како имаш слушано највеќе низ годината.

Иначе да, Spotify на хартија нон-стоп е во загуба. CEO-то зима само 360,000 чисти пари годишно.
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.354
5.335
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 920+
PSU
Cooler Master V750 Gold v2
RAM
2x16GB G-Skill 3200 CL16
Video card
EVGA RTX 3080Ti FTW3 Ultra
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Basilisk v3 Pro, Logitech Master MX 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5, Mackie CR8S
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon

Ирелевантно е што е фичрот, ако нема легални реперкусии да го забрануваат во одредени региони (а немаат во случајот, само ЦПУ време ги кошта) многу е ретардирано да го оградуваш географски. Јас мислев технички проблем е и се помирив дека нема врапд годинава, па после разбрав дека не стаиле МК на шит листа со Азербејџан и други слични *стан земји и многу ме навреди искрено. 5 години го плаќам во МК и уште неколку со странски акаунт...
 

dddragan

On your way to fame
12 август 2014
393
527
Ирелевантно е што е фичрот, ако нема легални реперкусии да го забрануваат во одредени региони (а немаат во случајот, само ЦПУ време ги кошта) многу е ретардирано да го оградуваш географски. Јас мислев технички проблем е и се помирив дека нема врапд годинава, па после разбрав дека не стаиле МК на шит листа со Азербејџан и други слични *стан земји и многу ме навреди искрено. 5 години го плаќам во МК и уште неколку со странски акаунт...

Годинава има и видеа од артисти што им се заблагодаруваат на “топ фановите”, не е само извештајот.

Претпоставувам ради тоа има нешто, авторски права или некоја друга слична заебанција.
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
2.216
1.408
Годинава има и видеа од артисти што им се заблагодаруваат на “топ фановите”, не е само извештајот.

Претпоставувам ради тоа има нешто, авторски права или некоја друга слична заебанција.
Да, мене ми се заблагодари Taylor Swift, што ми е малку срам ќе испадне дека сум дел од Swifties army.
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1.867
1.421
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Ај остај тоа, Wrapped нема во Македонија, неможам да се пофалама на Instagram дека сум слушал повеќе од 99.95% од луѓето во МК :(

И со ова ли штедат пари ? :unsure:

Jokes aside, интересен момент беше коа си глеаш што и како имаш слушано највеќе низ годината.

Иначе да, Spotify на хартија нон-стоп е во загуба. CEO-то зима само 360,000 чисти пари годишно.

што е wrapped?
 

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
249
246
www.youtube.com
Иако правам музика, не сум имал потреба да користам Spotify реално све слушам на Youtube, soundcloud. Пред една година користев Deezer сличен е на spotify и задоволен бев ако не се лажам плaќав околу 8 евра сеа 10 го напраиле за Premium али имаш баш све...:)
 

Futurelakimens

Practice makes perfect
12 април 2017
1.905
1.242
Ирелевантно е што е фичрот, ако нема легални реперкусии да го забрануваат во одредени региони (а немаат во случајот, само ЦПУ време ги кошта) многу е ретардирано да го оградуваш географски. Јас мислев технички проблем е и се помирив дека нема врапд годинава, па после разбрав дека не стаиле МК на шит листа со Азербејџан и други слични *стан земји и многу ме навреди искрено. 5 години го плаќам во МК и уште неколку со странски акаунт...
Да, confirmed, пишав на support да го изразам моето незадоволство. Прво беше као "Your account is not eligible", и после 4-5 пораки државата беше.

Неколку слајдови кај што ти праат recap на годината, што највеќе си слушал, кои жанрови, бендови, колку музика си слушал спрема други во твојата држава, етц... Чист vanity е ама една од омилените features...

Еве пример еден мој слајд од ланската година:
1701813555324.png

Сеа се субскрајбнав на stats.fm и чекам Spotify да ми ја испратат целата дата историја, па да ја додадам таму ќе видам нешто слично ваљда.
 

nikolarjk91

Gaining Experience
4 март 2018
80
57
Имам македонски subscription на спотифај family plan, досега сме тројца, има место за уште 3-јца. Месечна сметка е 550 денари, ако сме 6 луѓе би дошло 90 денари од човек, за 4-ца 140ден итн.

Кој сака слободно, само се праќа invite до постоечки profil, и ако направиш join во моментот станува премиум.
 

Joco Ilievski

Gaining Experience
24 август 2011
399
376
Тетово, Јегуновце
Joco Ilievski's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700x / Wraith Prism
Motherboard
Aorus B450 Pro
Storage
Samsung EVO 850 250GB / WD500GB HDD
PSU
Sharkoon SilentStorm Icewind Black 80 Bronze Plus 750W
RAM
Kingston 16GB 3000Mhz
Video card
Gigabyte GTX 1050TI
Case
SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
Benq Zowie EC1-A
Keyboard
Sharkoon Skiller Pro+
Monitor
Dell U2414H
OS
Windows 10 Pro
Мене спотифај ми е вржан со last.fm, па таму можем да гледам што све имам слушано и колку у текот на било која година...
Порано многу спуштав дискографии и албуми, и ги скроблав преку last.fm, ама сега само спотифај ми е вржан со last.fm
Ево рецимо...
 

nikolarjk91

Gaining Experience
4 март 2018
80
57
Имам македонски subscription на спотифај family plan, досега сме тројца, има место за уште 3-јца. Месечна сметка е 550 денари, ако сме 6 луѓе би дошло 90 денари од човек, за 4-ца 140ден итн.

Кој сака слободно, само се праќа invite до постоечки profil, и ако направиш join во моментот станува премиум.


Има уште едно слободно место ако случајно некој сака :)
 

Halaf

Intern
27 јуни 2015
33
41
Абе има некое чаре како да платам со мк картичка, аргентинско или турско spotify premium, пробав ама не сака :D
Пробај се со Аргентина, кај мене си тера, исто така имам веќе постоечка картичка на гугл акаунтот со турски платежен профил и та си тера, али кога пробав на ново за друг спотифај не можеше па се пробав со Аргентина и си тера ( сега за сега ) :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.582
Мислења
965.339
Членови
34.950
Огласи
2.657
Најнов член
PetarTTT
На врв Дно