Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

SportVision Фишинг измама

Antonio002

Intern
18 јули 2019
26
9
На фејс и инстаграм рилс често пати сабајлево ми излезе рекламава,
Од далеку се гледа дека е чиста превара,
Што мислите дали некој ке падне на оваа измама?


1718268758655.png


1718268835152.png
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.318
810
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
некогаш претеруваат со цениве... да ставиле 1000 може и повеќе ќе се фатиле на оро, али тоа е лична проценка на рибарот...
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.267
32.128
roka.mk
Имаат повеќе сајтови и реклами.
 

Атачменти

 • Screenshot_20240614_150857_Instagram.jpg
  Screenshot_20240614_150857_Instagram.jpg
  307,9 KB · Прегледи: 113
 • Screenshot_20240614_150843_Instagram.jpg
  Screenshot_20240614_150843_Instagram.jpg
  865,1 KB · Прегледи: 113

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.612
2.640
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
Не сфатив, рекламиве се на SportVision или некој друг скемер се претставува како SportVison ?
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.522
5.798
Го видов ова некаде, не приметив две С, и се зачудив зошто го споменуват Deichmann во текстот?!?
Нештата станаа појасни.
 

acikaaa

On your way to fame
22 октомври 2018
735
727
Скопје
Што мислите дали некој ке падне на оваа измама?
Сигурно некој навивач на Денвер во еуфорија после денешната утакмица и да има патики ко Дончиќ :ROFLMAO: шала на страна ми се појави и мене на инстаграм али и направив репорт “This account is pretending to be another acocunt” и ги означив спорт висион
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.854
1.582
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.854
1.582
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO

olt96

Gaining Experience
18 јуни 2015
187
208
olt96's setup  
Processor & Cooler
r5 7600x
Motherboard
asrock b85m pro
Storage
1TB NVMe Samsung
PSU
deepcool 860w
RAM
32 gb corsair
Video card
7800xt
Case
Lancool 216
OS
windows 10
Тоа што многу ме нервира, боли да не речам, е што гледам колку навидум паметни индивидуи, имаат паднато на овие скемови. И корисници на форумов дури. Таа бројка 123 веројатно ја ставаат пошто е доволно мала, некој и да помисли дека е измама да биде ко „а бе ајде ќе платам па и да е фејк 123 ништо не е“. Иако тоа е само првиот дел од измамата, после ти зимаат уште 50 евра за некакви претплати.
 

xenon

Epic
15 јануари 2011
3.997
10.595
Skopje
xenon's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7950X, 420mm Arctic Freezer Push-Pull
Motherboard
Asux X670E-E
Storage
8TB (1 x 980 PRO 2TB + 3Х KC3000) SSD / 2 x 8tb HDD
PSU
Antec 1300W Pro Platinum
RAM
64GB (2x32) DDR5 6000Mhz G.skill TridenT Z C30
Video card
Gigabyte 7900 XT 20GB
Case
Enthoo Primo - Phanteks
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Logitech Craft
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x, Adam A3x, TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
42" OLED Asus Rog Swift PG42UQ
OS
Windows 11 Pro
Кој неписмен стои зад овај шит

Ако кажеш и покажеш, ќе скокнат неработниците испорегистрирани во разно-разни невладини за заштити од дискриминации и сл. чудесии па и крив ќе излезеш и ќе треба да му исплатиш оштета на измамникот..
 

2AM

Intern
22 април 2024
36
25
Skopje
Јас на татко ми му реков, све што ти се дава беспари, уствари не е беспари.
Никој не дава ништо беспари. И човекот сега и на реални понуди не верува :D Некни ја отворил апликацијата од Телеком и сакал да игра некоја наградна игра и ми се јави да ме праша дали смее :D:D:D:D:D
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: mkd

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.302
Мислења
978.078
Членови
35.585
Најнов член
Megi
На врв Дно