• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Спортско обложување по интернет

  • Ја почнал/а темата
  • #1

selanec81

Intern
11 октомври 2007
4
0
dali znaj nekoj, kako odi kladenje po interenet. betandwin na primer kako mozi da se oblozuvas i kako mozi da si gi podignes parite ? dali prima so kreditni karticki od makedonija ili plakanje preku banka
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Ако имаш VISA или MASTER CARD можеш со неа да си ставиш пари на betandwin accountot . Инаку мислам дека парите се подигаат само со чек или преку девизна банкарска сметка , ова второво е побрзо но и многу поскапо ...
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Мислам дека владата донесе закон со кој се забранува обложување преку интернет.
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Мислам дека владата донесе закон со кој се забранува обложување преку интернет.
Првпат слушам колега. Јас познавам многу луѓе што се обложуваат преку нет па никој ништо не им рекол.

Ќе ги прашам па ќе ти пишам друже како оди тоа ако не дознаеш до тогаш.
 

DaDo|BT

Intern
21 септември 2007
258
13
dad0bt.blogspot.com
Мислам дека владата донесе закон со кој се забранува обложување преку интернет.
да и не можеш да работиш преку банка ..... освен ако немаш врска , па да го пријавиш како пари пуштени на книшка , па ти земат ( 6% провизија ) па ова опа она .... најарно оди и клади се во нашите кладилници ....
 

bakrac

Intern
27 јануари 2008
34
0
Ако веке си решил да се кладиш онлине, најеноставно е да отвориш акаунт на манибоокерс и на тој акаунт да си ставис пари со банкарска трансакција (наједноставно е преку Уни банка да отвориш девизна сметка ) а после од акаунтот на манибукерс можеш да префрлаш во која сакаш онлине кладилница
 

sstefan

Intern
10 декември 2007
73
0
Ако веке си решил да се кладиш онлине, најеноставно е да отвориш акаунт на манибоокерс и на тој акаунт да си ставис пари со банкарска трансакција (наједноставно е преку Уни банка да отвориш девизна сметка ) а после од акаунтот на манибукерс можеш да префрлаш во која сакаш онлине кладилница
da samo preku banka koja dozvoluva online bet se reg. i potoa od taa smetka prefrluvas na smetka vo uni banka , komercijalna itn. a moze i da si naracas chek ali ako dobivkata ne ti e golema ne ti se isplati .
 

WILFRED

Intern
7 јануари 2009
5
0
najsigurno ti e preku moneybookers.ako uplatis direktno od karticka moze da ti ja blokira bankata kartickata zatoa sto e nelegalno kockanje preku internet vo drzavava.otvori moneybookers account pa prefrli pari na nego,pa od mb accountot na accountot od kladilnicata.na istiot nacin ke gi frsis i isplatite.od accountot na kladilnicata gi prefrlas na account na moneybookers.pa od tuka na karticka.
 

Kupe3

Intern
2 јуни 2008
138
1
Испробано е со Visa и MasterCard за уплата, а од пријател знам дека и MoneyBookers e ok. За исплата нема да ти треба пошто парите што ќе ги ставиш таму нема да ги извадиш :D .... со гаранција. Мој совет ти е да размислиш уште еднаш пред да се заразиш со комоцијата да се кладиш од дома итоа по повеќе пати на ден. А ако веќе си „ин“ тогаш симни и јава верзија за мобилен, па не мораш ни компјутер да приклучуваш.
 

kuzman0v

Gaining Experience
14 декември 2008
598
74
Скопје
Zdravo, sakav da ve prasam kako odi registracijata na www.bet365.com kako odi isplatata na parite i dali moze da se koristi Visa Electron karticka na TTK banka.
Најверојатно би требало да може. Јас се имав регистрирано со Visa Electron од НЛБ и брзо сфатив дека не е а мене и дека може све да прокоцкам набрзина. :) Стандардна регистрација со пополнување на информациите што ги би бара и мислам дека минимален влог беше 5 долари/евра.
 

borcezap

Intern
2 јуни 2018
2
0
Здраво, сакам да прашам во врска со некој што е подобро запознаен со кладењето на интернет. Имам акаунт на bet365, дали се плаќа данок и колкав доколку подигнам пари?
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,512
3,256
Според законите онлајн кладење на странски обложувалници е забрането, така да не верувам дека друг одговор ќе добиеш.
 

borcezap

Intern
2 јуни 2018
2
0
Според законите онлајн кладење на странски обложувалници е забрането, така да не верувам дека друг одговор ќе добиеш.
Не сум баш запознает со законот освен тоа дека само е забрането, не знам за последиците и данокот а мислам дека голем број на луѓе користат онлајн кладење тука. Брзо сега го отворив акаунтот па сакав да прашам за мислење доколку има некој поискусен. Не се работи за некоја голема сума на пари. Сепак фала ти :)
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,420
11,717
youtu.be
Најдобро е да си отидеш во „Брегот на слоновата коска“, ниту данок ниту бутур, клади се колку сакаш и ич мува да не ти лазе!
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,488
1,118
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Или клади се на страната на државна лотарија: 2Win - Play for Fun имаш 10% провизија исто како да си бил во кладилница.
Совет: Кладилница е подобро, ќе попешачиш, здраво е за телото.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,727
Мислења
856,120
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно