1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Споро пц

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од Busav, 17 Јули 2009.

1. Busav

Busav
    Intern

595
    21
    10 ноември 2008
    Ме интересира сакам да прашам нешто, зашто после 30 мин откако ми е пуштено пц-то почнува се поспоро да станува?Го немам чистено скоро 1 година:D

2. JunkieMKD

JunkieMKD
    Retro King

2,256
    730
    3 Декември 2008
    Машко
    Ееее па треба малце да погледнеш во внатрешноста и да го освежиш.Си го скенирал од вируси?

3. Busav

Busav
    Intern

595
    21
    10 ноември 2008
    Епа исто ми беше и после форматирање
    значи го форматирав и после 30 мин пак тапа беше мн успори:plachko2:

4. JunkieMKD

JunkieMKD
    Retro King

2,256
    730
    3 Декември 2008
    Машко
    Па види исчисти го.Мене исто така ми беше бавен али кога отворив внатре беше како да бил во цементарница УСЈЕ:p после една генералка и формат компјутерот живна.

5. Busav

Busav
    Intern

595
    21
    10 ноември 2008
    Па тоа се мислам имам уште една година гаранција дали да го носам во амц или да земам дома сам да си го исчистам, ќе пробам лепенката да ја извадам неприметливо :))

6. Todor91

Todor91
    On your way to fame

787
    587
    8 Јануари 2008
    Машко
    поубаво однеси го во амц они нека ти го исчистат само незнам колку ке чекаш за да си го земеш затоа што знам мн се жалат од сервис дека мн споро работеле.

7. sdarko

sdarko
    Gaining Experience

1,051
    64
    28 Септември 2008
    ^ Слушај сега профи како ти објаснува. Ке земеш фен и ке ја загрееш лепенката. И лесно ке излезе со малку претпазливост. Внимавај на делот каде што завршува страницата од куќиштето бидејќи така ке ја оштетиш. јас вака го отворив моето но сепак ке кажам ЗА СИТЕ ПОСЛЕДИЦИ НАСТАНАТИ ПОСЛЕ ПРИМЕНУВАЊЕ НА СОВЕТОВ НЕ ОДГОВАРАМ ЈАС. Да не биде после тужи баба.

8. Busav

Busav
    Intern

595
    21
    10 ноември 2008
    Todor91@ минатиот пат ми го задржаа куќиштето 3 дена и ми собраа 400 ден за чистење:p
    dare_ku@ фала на помошта :D

1 person likes this.
  9. toteto

toteto
    Баниран/a

916
    40
    19 ноември 2008
    Шонапраја бе... а му ја измија косата? И сигурно не доби никаква фискална сметка... парите дирекно вџеп.

10. Todor91

Todor91
    On your way to fame

787
    587
    8 Јануари 2008
    Машко
    хахах како може пари да ти земат ц ц ц алал да им е!не се нормални.:LOL:

11. Busav

Busav
    Intern

595
    21
    10 ноември 2008
    Еве сега ке ви сликам па сами видете

12. Busav

Busav
    Intern

595
    21
    10 ноември 2008
    Значи 350 денари за чистење и 50 денари му земале на татко ми што ги подмачкувале кулерите:ua:
    За тие 400 денари ќе си викнам една ромка од Шутка цел стан ќе ми го исчисти и башка ручек ќе ми направи:D:D

13. toteto

toteto
    Баниран/a

916
    40
    19 ноември 2008
    Овие не се слам жими свееееее. Зеле некоја правосмукалка и шмукнале внатре то главното. Јас имам правосмукалка која има опција и да дува, па излегвам на балкон и ја дувам прашината, подобар резултат добивам вака.

14. Busav

Busav
    Intern

595
    21
    10 ноември 2008
    На компресор ги чистат:D

15. lifehacker

lifehacker
    Баниран/a

391
    16
    24 Јануари 2009
    Овие не се здрави жими мене !! :ua:

16. Vlatzki

Vlatzki
    Gaining Experience

1,225
    236
    1 Мај 2008
    Озбилно не се здрави !

За чистење на компјутер од прашина наплаќаат и ДДВ!:isplashen:

Не знам зошто воопшто купувате од АМЦ. Го пратив татко ми по продавници да оди да ми купи Serial port to PS/2 Mouse adapter, и ошол право у АМЦ, и му дале некое безвезно Делукс глувче .... Татко ми њуб секако не знае дали тоа е вистинската работа што му ја реков да ја земе, и го купил маусот. :ha::ha:

Иначе, за компјутерот, гајле ти е за гаранцијата, кини ја налепницата. Ако ти се расипе носи го компјутерот обавезно во други сервиси ... АМЦ, ко што глеам као те одрале .... :ha:

Отвори го куќиштето, со правосмукалка исчисти све, ако тоа пак не помогне, смени му ја термалната паста на процесорот, може веќе се расипала пастата. [​IMG]

17. Busav

Busav
    Intern

595
    21
    10 ноември 2008
    Па и тоа ќе направам не ми е за 400 ден ама како што гледам само амц бараат пари за чистење и затоа ми е криво и ме фати инает не го носам сам ќе си го чистам :D:D:D

18. Busav

Busav
    Intern

595
    21
    10 ноември 2008
    Го отворив пц-то и успеав да ја задржам налепницата така да пак ми важи гаранцијата :p
    Повеќе ѓубре на едно место немам видено депонија:D:D

19. CyberSpic

CyberSpic
    Intern

823
    26
    14 Април 2007
    Ако ја видат сликата која ја постира на форумов, нема да ти важи гаранцијата повеќе :p хаха

20. Busav

Busav
    Intern

595
    21
    10 ноември 2008
    :LOL::LOL::LOL::LOL: може да има некој шпиун:D:D

Сподели

Вчитување...