1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Споро пц

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од Busav, 17 Јули 2009.

 1. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
  Ме интересира сакам да прашам нешто, зашто после 30 мин откако ми е пуштено пц-то почнува се поспоро да станува?Го немам чистено скоро 1 година:D
  [​IMG]
   
 2. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,346
  1,082
  3 Декември 2008
  Машко
  Ееее па треба малце да погледнеш во внатрешноста и да го освежиш.Си го скенирал од вируси?
   
 3. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
  Епа исто ми беше и после форматирање
  значи го форматирав и после 30 мин пак тапа беше мн успори:plachko2:
   
 4. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,346
  1,082
  3 Декември 2008
  Машко
  Па види исчисти го.Мене исто така ми беше бавен али кога отворив внатре беше како да бил во цементарница УСЈЕ:p после една генералка и формат компјутерот живна.
   
 5. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
  Па тоа се мислам имам уште една година гаранција дали да го носам во амц или да земам дома сам да си го исчистам, ќе пробам лепенката да ја извадам неприметливо :))
   
 6. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  784
  645
  8 Јануари 2008
  Машко
  поубаво однеси го во амц они нека ти го исчистат само незнам колку ке чекаш за да си го земеш затоа што знам мн се жалат од сервис дека мн споро работеле.
   
 7. sdarko

  sdarko
  Gaining Experience

  1,051
  64
  28 Септември 2008
  ^ Слушај сега профи како ти објаснува. Ке земеш фен и ке ја загрееш лепенката. И лесно ке излезе со малку претпазливост. Внимавај на делот каде што завршува страницата од куќиштето бидејќи така ке ја оштетиш. јас вака го отворив моето но сепак ке кажам ЗА СИТЕ ПОСЛЕДИЦИ НАСТАНАТИ ПОСЛЕ ПРИМЕНУВАЊЕ НА СОВЕТОВ НЕ ОДГОВАРАМ ЈАС. Да не биде после тужи баба.
   
 8. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
  [email protected] минатиот пат ми го задржаа куќиштето 3 дена и ми собраа 400 ден за чистење:p
  [email protected] фала на помошта :D
   
  1 person likes this.
 9. toteto

  toteto
  Баниран/a

  916
  40
  19 ноември 2008
  Шонапраја бе... а му ја измија косата? И сигурно не доби никаква фискална сметка... парите дирекно вџеп.
   
 10. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  784
  645
  8 Јануари 2008
  Машко
  хахах како може пари да ти земат ц ц ц алал да им е!не се нормални.:LOL:
   
 11. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
  Еве сега ке ви сликам па сами видете
   
 12. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
  [​IMG]
  Значи 350 денари за чистење и 50 денари му земале на татко ми што ги подмачкувале кулерите:ua:
  За тие 400 денари ќе си викнам една ромка од Шутка цел стан ќе ми го исчисти и башка ручек ќе ми направи:D:D
   
 13. toteto

  toteto
  Баниран/a

  916
  40
  19 ноември 2008
  Овие не се слам жими свееееее. Зеле некоја правосмукалка и шмукнале внатре то главното. Јас имам правосмукалка која има опција и да дува, па излегвам на балкон и ја дувам прашината, подобар резултат добивам вака.
   
 14. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
  На компресор ги чистат:D
   
 15. lifehacker

  lifehacker
  Баниран/a

  391
  16
  24 Јануари 2009
  Овие не се здрави жими мене !! :ua:
   
 16. Vlatzki

  Vlatzki
  Gaining Experience

  1,265
  305
  1 Мај 2008
  Озбилно не се здрави !

  За чистење на компјутер од прашина наплаќаат и ДДВ!:isplashen:

  Не знам зошто воопшто купувате од АМЦ. Го пратив татко ми по продавници да оди да ми купи Serial port to PS/2 Mouse adapter, и ошол право у АМЦ, и му дале некое безвезно Делукс глувче .... Татко ми њуб секако не знае дали тоа е вистинската работа што му ја реков да ја земе, и го купил маусот. :ha::ha:

  Иначе, за компјутерот, гајле ти е за гаранцијата, кини ја налепницата. Ако ти се расипе носи го компјутерот обавезно во други сервиси ... АМЦ, ко што глеам као те одрале .... :ha:

  Отвори го куќиштето, со правосмукалка исчисти све, ако тоа пак не помогне, смени му ја термалната паста на процесорот, може веќе се расипала пастата. [​IMG]
   
 17. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
  Па и тоа ќе направам не ми е за 400 ден ама како што гледам само амц бараат пари за чистење и затоа ми е криво и ме фати инает не го носам сам ќе си го чистам :D:D:D
   
 18. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
  Го отворив пц-то и успеав да ја задржам налепницата така да пак ми важи гаранцијата :p
  Повеќе ѓубре на едно место немам видено депонија:D:D
   
 19. CyberSpic

  CyberSpic
  Intern

  823
  26
  14 Април 2007
  Ако ја видат сликата која ја постира на форумов, нема да ти важи гаранцијата повеќе :p хаха
   
 20. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
  :LOL::LOL::LOL::LOL: може да има некој шпиун:D:D
   

Сподели

Вчитување...