• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Споредба на Visual C# и Visual C++ во однос на десктоп апликации

  • Ја почнал/а темата
  • #1

aleks(c#)

Intern
4 ноември 2008
8
0
me interisira mislenje za ovie dva jazika vo slucaj koga se raboti za pravenje desktop aplikacii.kolku za pocetok znaeme deka c++ e sistemski jazik i daleku pomocen od c# i deka c# e proizlezen od c++ i java ,no sepak me interisira vaseto mislenje.
blagodaram
 

bobmkd

Gaining Experience
18 ноември 2008
362
190
Скопје
C# e odlicen

C# е одличен за десктоп апликации, со база, без база и слично, додека C++ е за системски софтвер, драјвери, игри и така....
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,880
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно