1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Спојување на 2 интернет конекции

Дискусија во форумот 'Останато' започната од zdravkovskii, 18 oктомври 2019.

 1. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  293
  236
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  да видам шо ќе биди со А1, па изгледа ќе земам микротик за двојна конекција

  -мислев правам измена, ако има модератор нека го стави во погорното ова
   
 2. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,217
  4,666
  4 ноември 2013
  Машко
  Нема врска со "сателитски".
  Ова ти е MikroTik SXT.
  Btw...инсталацијата на опремава ти е крш, незнам како очекуваш да имаш стабилен интернет кога и самиот уред не е наместен како што треба.
  Јави се кај операторот и кажи им да си ја средат опремава.
   
  На smole, Pane24, krema и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,397
  6,504
  27 Март 2014
  Точно Микротик е чинијава.
   
 4. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  293
  236
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  не очекувам, не ни знам шо да очекувам ниту како треба да се намести опремава
   
 5. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  293
  236
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  Бидејќи ми треба само кога сум на PC, да ставам една бежична мрежна и со софтвер да ги спојам, има таква опција ?

  Гледав на нет има некои софтвери, колку функционираат тие?
   

Сподели

Вчитување...