• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Споделување искуства околу македонските оператори.

ksimon

Gaining Experience
29 април 2011
392
209
Здраво дечки. Со години сме на Телекабел дома и сме задоволни со квалитет на сликата. Каналите се исто така солидни, мање више ко и останатите оператори. Во моментов имаме добра понуда од А1, Комбо пакет кој вклучува телевизија и мобилна телефонија којшто ни одговара, па ме интересира мислење од некој што веќе користи телевизија од А1, највише во однос на квалитет на сликата. За каналите си пишува кои ги нудат. Уште подобро би било да има некој што користел ( или видел негде на др место) квалитет на слика на Телекабел, а сега е на А1 и обратно, за да ми е репер . Фала.
 

Qwerty29

Intern
21 септември 2021
30
6
ГостиJар
Солидна слика не е лошо бидејќи користам и Телеком и А1 од Телеком е далеку подобра во поглед на обичните канали а HD каналите се добри и на А1.
 

Optipro

Gaining Experience
5 мај 2021
100
62
Здраво дечки. Со години сме на Телекабел дома и сме задоволни со квалитет на сликата. Каналите се исто така солидни, мање више ко и останатите оператори. Во моментов имаме добра понуда од А1, Комбо пакет кој вклучува телевизија и мобилна телефонија којшто ни одговара, па ме интересира мислење од некој што веќе користи телевизија од А1, највише во однос на квалитет на сликата. За каналите си пишува кои ги нудат. Уште подобро би било да има некој што користел ( или видел негде на др место) квалитет на слика на Телекабел, а сега е на А1 и обратно, за да ми е репер . Фала.
Ич да не му се мислиш!
Земај слободно, во квалитет се топ последниве 2/3 години!
 

Coach

Gaining Experience
6 декември 2020
51
66
Skopje
Здраво дечки. Со години сме на Телекабел дома и сме задоволни со квалитет на сликата. Каналите се исто така солидни, мање више ко и останатите оператори. Во моментов имаме добра понуда од А1, Комбо пакет кој вклучува телевизија и мобилна телефонија којшто ни одговара, па ме интересира мислење од некој што веќе користи телевизија од А1, највише во однос на квалитет на сликата. За каналите си пишува кои ги нудат. Уште подобро би било да има некој што користел ( или видел негде на др место) квалитет на слика на Телекабел, а сега е на А1 и обратно, за да ми е репер . Фала
За квалитетот на сликата нема да зажалиш, многумина сметаат дека е и подобра од тоа што телекабел нуди во моментов.
Едино може да имаш мали проблеми со интернетот (ви зависност од тоа од кој дел на државата доаѓаш) ама и на тоа се работи интензивно во последниве 2 3 години (менуваат стара инфраструктура) па не би требало да имаш некој посериозен проблем
 

ksimon

Gaining Experience
29 април 2011
392
209
Центар на Скопје, немало поголеми проблеми до сега .. Фала на инфо.
 

Brendog

Gaining Experience
18 септември 2016
65
64
Аеродром, моментално во сооднос цена-понуда мислам А1 се најдобри. До сега сум немал никаков проблем.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,187
Мислења
879,741
Членови
30,813
Најнов член
viktor7
На врв Дно