• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

"Сподели знаење"

  • Ја почнал/а темата
  • #1

viktor

Intern
8 април 2007
36
0
viktor.lugola.net
Сподели знаење е настан кој се случува секој втор вторник, од 20:00 до 22:00 часот, во големиот амфитеатар на Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ - порано познат како ЕТФ).

Идејата е сите млади и постари кои се заинтересирани за слободен софтвер, Linux, но и општо технологија, компјутери, хакирање (не кракирање), мрежи, сервери, електроника, слободна култура и општество, геџети, роботи итн., да може да се соберат за да споделат знаења и искуства, да дискутираат и експериментираат.

Присуството е слободно, бесплатно и пожелно. Земете си и лаптоп, компјутер, празни CD-иња ако сакате.

http://spodeliznaenje.blogspot.com/
http://www.slobodensoftver.org.mk
http://www.lugola.net
http://planet.linux.net.mk
 

D

Администратор
31 март 2007
3,274
1,919
www.iwmnetwork.com
Звучи интересно.

Чисто за информација, кој ги врши предавањата и презентациите?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

viktor

Intern
8 април 2007
36
0
viktor.lugola.net
Звучи интересно.

Чисто за информација, кој ги врши предавањата и презентациите?
Не се класични предавања едноставно може било кој да предложи тема да спреми презентација и да сподели тоа што има со другите за развивање на информатичкото општество.
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
Стварно добра работа, едвај чека мда бидам у Ск да видам што како е.
А кој вторник е следното предавање 17 или 24 април
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

viktor

Intern
8 април 2007
36
0
viktor.lugola.net
Стварно добра работа, едвај чека мда бидам у Ск да видам што како е.
А кој вторник е следното предавање 17 или 24 април
17 Април во 20:00 (неофицијално) пратете го блогот или зачленете се на нашата мејлинг листа и бидете во тек со настаните што се оргранизираат
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
А можно ли е предавањата што се одржуваат да се добијат по мејл пошто не можам секоја недела да сум во скопје а уште повеќе во вторник. Видов на блогот дека имате пишувано за предавањата но предавањата ги нема
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,579
Мислења
821,209
Членови
28,245
Најнов член
Ariel_05
На врв Дно