1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Spioniranje na mobilen

Дискусија во форумот 'Сигурност кај мобилни телефони' започната од Mimi- NL, 24 oктомври 2014.

 1. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,662
  10,912
  23 oктомври 2012
  Машко
  Тоа се решава со бришење на апликации на кои не им е тука местот и затоа во никој случај не е потребен антивирус. Значи фактори рисет и поголемиот дел од работата е завршена
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,297
  3,702
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Ама она не знае која од апликациите да ги избрише. Пробај го некад да видиш за што зборам
   
 3. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,444
  6,554
  27 Март 2014
  Затоа постои Фектори ресет, затоа што незнае.. :D
   
  На The_Man и Oktar им се допаѓа ова.
 4. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,297
  3,702
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Мислиш дека е полесно да се прави бекап и фектори ресет отколку тоа што го предложив?
   
 5. Mimi- NL

  Mimi- NL
  Intern

  13
  3
  24 oктомври 2014
  Женско
  Decki, imam smeneto sifri sekade. Na mejl ima 2 stef verification, na FB imam napraveno da mi stigne poraka na telefon ako nekoj saka da se logira od bilo koe drugo mesto. Ja se logiram samo od mojot telefon. I, Oktar, da, znam deka zvuci smesno,, ama pisuva on your PC, i mene mi bese cudno.

  Ajde, pak ke menuvam sifri na FB i mejl i posle znaci da pravam bekap i posle factory reset.
  Thanks
   
 6. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  Бекап да не правиш да не те трола па некоја апликација најдобро е наново после да си ги инсталираш програмчињата и ресет препорачано од рикавери не од обичниот од софтверот
   
 7. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,662
  10,912
  23 oктомври 2012
  Машко
  Или па излистај ни ги сите апликации што ти се инсталирани и ке ти кажеме кои се вишок... али фактори си е фактори
   
 8. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,444
  6,554
  27 Март 2014
  бекап на сликите и песни во телефон (ретко кој чува ама ајде) за 2 минути. фектори ресет трае 1-2 минути. толку од работата.
   
 9. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  Башка и еден флеш преку один и фабрика :D
   
 10. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,297
  3,702
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  ... значи некој малвер е. Абе зачисти прво. Нејсе, вака излегува дека на ниедно писи не може да се прочита без да ти стигне порака (ако се одлогираш квалитетно, ти спомнаа и да се излогираш од сите одеднаш). На овој андроид претпоставувам имаш квалитетна шифра за влегување. Значи не може ни така да се влезе и да се прочита. Останува дека има некаков шпиунски софтвер. Баш ме интересира кој. Стисни го ТрастГо и кажи ни после што ти пријавил. После прави бекапи, фектори, ...
   
 11. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,372
  1,441
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Брејј апашишта :D

  Дојде женско на форумот и отворе тема и сите се умешувате, дојде машко отворе тема и нема никој :D :D :D
   
  На Aleksandaraleks12345, masterficx, Koen и уште 10 други им се допаѓа ова.
 12. Mimi- NL

  Mimi- NL
  Intern

  13
  3
  24 oктомври 2014
  Женско
  Kade da stisnam TrustGo?
   
 13. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,297
  3,702
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
 14. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,974
  2,947
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  А од каде си? Да се сретнеме некаде јас можам да ти помогнам, а башка и имам Самсунг, повеќето тука имаат nexusi не знаат :cool::D
   
  На alumen :), Mirche Nikolovski, maci и уште 7 други им се допаѓа ова.
 15. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,297
  3,702
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  А имаш лиценца?
   
  На alumen :), Mirche Nikolovski, Стап и уште 6 други им се допаѓа ова.
 16. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,974
  2,947
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  А тој закон, што проблеми праци ц ц ц :D
   
 17. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,297
  3,702
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Не бе тој закон, жена ти дали ти дала лиценца
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 18. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,007
  18 ноември 2009
  A да ставиш скриншот , гравчињава нешто не ми работат :)
   
  На Gogzy и kirev им се допаѓа ова.
 19. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,662
  10,912
  23 oктомври 2012
  Машко
  Токму така! Нексус корисниците не инсталираат спајвер/мајвер па чудни им се овие проблеми... абе тоа ти е една група на напредни корисници што знаат што прават... мислам, очигледно... чим купиле нексус... :D :D :D
   
  На alumen :) му/ѝ се допаѓа ова.
 20. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,974
  2,947
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Хаха абе мислам форумов ми е единствено место каде не ме чепка.
  Амн бе и оваа тема ли ќе ја троламе со спајвери мајвери, биди кул :D
   
 21. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,662
  10,912
  23 oктомври 2012
  Машко
  Шала, шала и од моја страна... патем, од кај знаеш дека Мими-Холандија не е невестата твоја? :D :D :D
   
  psyside, vlavot и на kirev им се допаѓа ова.
 22. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,297
  3,702
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Може ѝ стаил на невестата спајвер? :D:D:D

  (само чекам надлежните да ни ги забришат последниве пораки ама под итно :)
   
  На Mimi- NL и Oktar им се допаѓа ова.
 23. Avid

  Avid
  Guru

  4,466
  6,721
  21 Јануари 2009
  [​IMG]
   
  На Pane-G и Gogzy им се допаѓа ова.
 24. Mimi- NL

  Mimi- NL
  Intern

  13
  3
  24 oктомври 2014
  Женско
  Momci, fala vi.
  Sega moram da rabotam. Ke probam posle od sovetite i ke vi kazam za rezultatite.
   
 25. Mimi- NL

  Mimi- NL
  Intern

  13
  3
  24 oктомври 2014
  Женско
  Oktar, prilicno si pameten, stom ti tekna deka NL e Holandija.
   
Слични теми
 1. Ismet
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  9,010
Вчитување...

Сподели

Вчитување...