• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Speedtest.net

  • Ја почнал/а темата
  • #1

t-sar

Intern
12 септември 2007
30
0


Dali nekoj ke mi kaze kolku e merodavno ova merenje na speedtest.net.Mojot provajder (MOBI-Bitola kabelski) deklarira brzina od 4Mbit/s.:zbunet3:
I eve ednas neka se stavi kraj na ovie prepukuvanja sto gi sledime na forumov vo odnos na brzinata na provajderite izmerena na ovoj sajt.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,172
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно