1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Speedport 530

Дискусија во форумот 'LAN // WAN // MAN // PAN // CAN' започната од mvg777, 10 Февруари 2014.

 1. mvg777

  mvg777
  Intern

  1
  0
  10 Февруари 2014
  Машко
  Користам Т-ком интернет со Speedport 530w. На рутерот ги имам поврзано следните единици:

  - MaxTV на LAN конекторот 3
  - MaxTV на LAN конекторот 4
  - лаптоп Toshiba на WiFI (Win 7)
  - лаптоп HP на WiFi (Win 8)
  - лаптоп ASUS (Ubuntu)
  - таблет Lenovo A2107 на WiFi (Android Ice Cream Sandwich)
  - телефон iPhone 3 на WiFi (iOS)
  - телефон Huawei на WiFI (Android Ice Cream Sandwich)
  - телефон LG Optimus L5 (Andrioid Jelly Bean)

  Работи совршено со сите единици, но единствено кога ќе го уклучам LG телефонот - WiFi-то не пренесува повеќе конекција, т.е. никоја единица што е на WiFi нема интернет, туку само оние преку LAN кабел. Кога ќе го одврзам LG-то од WiFi, конекцијата повторно се поврзува.

  Во комшии имаат ZTE, и кога ќе појдам кај нив, LG-то не им прави проблем. Си се приклучува на нивниот WiFi а таму останатите единици не губат конекција.

  Намерно ги наведов оперативните системи, да не случајно има врска.

  Чаре?
   
 2. maci

  maci
  On your way to fame

  2,879
  635
  2 Април 2008
  прочитај најдоле,имав некој проблем со спидпорт.
  пробај направи како што направив јас,па пиши дали го реши проблемот.
   
Слични теми
 1. Mendelex
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,598
 2. baz
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,078
 3. Pinceta
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  965
 4. ZZTop
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,279
 5. malimali
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  651
Вчитување...

Сподели

Вчитување...