1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Специфочно куќиште

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од ARMac, 10 Декември 2019.

 1. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,123
  7,019
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Дали сте виделе некаде олдскул full tower киќиште со барем 4-5 отвори за 5.25" уреди и што е можно повеќе места за 3.5" дискови.

  Нешто како на пример ова од порано.

  [​IMG]
   
 2. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Сум видел , @skullmonkey шиткаше слично full tower .
   
 3. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,123
  7,019
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Се извинувам тапатолк додал сам префикс рецензија.
   
 4. Trtka

  Trtka
  Intern

  46
  37
  11 Април 2018
 5. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,123
  7,019
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Каде да барам?
   
 6. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  928
  1,515
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  Cosmos S
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 7. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  455
  423
  14 Јануари 2016
  Машко
  Jas imam slicno AeroCool xpedator x3 red devil edition, kukisteto e klasicna zivotinja
   

  Прикачени датотеки:

  На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Trtka

  Trtka
  Intern

  46
  37
  11 Април 2018
  На старо само , Космосот е малце тоо мач 2.0 :D . Јас имам 922 ама ти бараш фул товер. Јас би го менил 922 за некое мини микро куќаре . AeroCoolot e исто така топ на зипи.
   
  На ARMac и gamer-eddie им се допаѓа ова.
 9. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  928
  1,515
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
 10. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,123
  7,019
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ок тенкс. Јас мислев на ново да не си видел хаф932 некаде. Мора да е со 5х5"25 ради фиоките за дискови.

  Најдов нешто на реклама 5 да видам дали ми одговара.
   
  На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,405
  1,100
  2 Јануари 2012
  Машко
  Другар продава 932 ако сакаш да прашам за цена?
   
 12. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,123
  7,019
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Најдов од другар едно прастаро ќе ми го даде. Haf-от е поличен ама сигурно ќе е поскапо од ова:

  Big-AT-ATX-Beige-Server-Tower-Chassis-Case.jpg

  Ќе стои во шпајз така да не ми е важен изгледот.
   
  На gamer-eddie и VerGer им се допаѓа ова.
 13. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  928
  1,515
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  аууууу лепота , од кај го ископа ова
   
 14. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,203
  13,053
  23 Јануари 2008
  Манга
 15. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,123
  7,019
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  На баксузирај сега да го земам прво :) иначе треба да е во некоја викендица.

  Нопе, целата поента е фиоките за дискови да влезат сите, 2 ги има вакви

  olmaster.jpg

  Плус 3 вакви

  orico.jpg
  И уште 6 диска внатре + 3 - 2.5"

  Ако не биде со тој диносаурусот можда ќе е попаметно да земам иверица и да склопам нешто кастмм
   
  На toshex и gamer-eddie им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. spiritBreaker
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,207
 2. comakot
  Одговори:
  35
  Прегледи:
  2,522
 3. VerGer
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  484
 4. flashgordon007
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  450
 5. Astraion
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  950
Вчитување...

Сподели

Вчитување...