1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Специфичен проблем со меил сервисот

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од Mao, 5 ноември 2018.

 1. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  919
  462
  5 Јуни 2007
  Машко
  Zdravo,

  Imam eden sajt i email adresi koi se na hostgator hosting. Do sega nemav nikakov problem ni so sajtot ni so emailot dodeka ne pocnav da komuniciram so makedonski klienti.

  Koga prakam mail na doticnite klienti, mailot mi se vraka so slednava poraka:

  This is the mail system at host gateway34.websitewelcome.com.

  I'm sorry to have to inform you that your message could not
  be delivered to one or more recipients. It's attached below.

  For further assistance, please send mail to postmaster.

  If you do so, please include this problem report. You can
  delete your own text from the attached returned message.

  The mail system

  <[email protected]*.com.mk>: conversation with
  delovnaposta.telekom.mk[195.26.153.150] timed out while receiving the
  initial server greeting


  Na hostgator customer supportot mi rekoa deka serverot na telekom ne prifacal mailovi so html signatgure radi bezbednosni pricini oti go smetalo ko spam. Go trgnav html potpisot i pak istiot problem.

  Dokolku nekoj imal slicno iskustvo ili znae sto e resenieto bi bil blagodaren da mi pomogne.

  Pozdrav
   
 2. DeeJayZone

  DeeJayZone
  Gaining Experience

  117
  64
  3 ноември 2008
  1. Да не праќаш e-mail пораки на големо до корисници на меил сервисот на Телеком?
  Можеби имало поплаки (или "заштитен систем"), па те блокирале.

  2. Обиди се со нова e-mail адреса.
  Имено, ако на пример си испраќал пораки (со HTML потпис) преку contact[at]domain.com, обиди се со нова e-mail адреса (без HTML потпис) - info[at]domain.com .
   
 3. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  919
  462
  5 Јуни 2007
  Машко
  Go probav i ova no istiot problem. Po se izgleda deka ip adresata mi e na blacklist kaj telekom. Im pisav mail se nadevam deka ke izlezat vo presret
   

Сподели

Вчитување...